Kaloritabell over produkter og ferdigretter

Kaloritabellen for mat og ferdige måltider er en uunnværlig følgesvenn for alle som bestemte seg for å gå ned i vekt eller bare begynne å spise riktig, unntatt måltider rik på fett og som inneholder et minimum av nyttige elementer fra dietten. For å gjøre det mer praktisk for deg å kontrollere ditt eget kosthold og unngå feil når du velger og kombinerer produkter, presenterer vi vår egen tabell over ernæringsverdier for produkter og ferdige måltider. Med hjelpen kan du gjøre raske beregninger uten hjelp fra ernæringsfysiologer og andre spesialister..

Ved å bruke dataene fra tabellen over kaloriinnholdet i retter, kan du velge produkter på en slik måte at du fyller på det daglige behovet for proteiner og karbohydrater. Og kalkulatoren for forbrukte kalorier vil tillate deg å bestemme den nøyaktige næringsverdien av det daglige kostholdet.

Rettens navnProteinFettKarbohydraterKcal
Azu11.914.210.2214
Biff stroganoff16.711.35.9193
Biff27.829.61.7384
Pannekaker6.112.326233
Ukrainsk borsch1.12.26,749
Kokt svinekjøtt16.418.31233
Dumplings med poteter4.43.718.5125
Oksegulashfjorten9.22.6148
Hytteostgryte17.64.214.2168
Potet zrazy med kål3.33.9femten108
Dumplingsfem4.825.8160
Kyllingkoteletter18.210.413.8222
Kokt kyllingfilet30.43.50153
Kyllinglår21.3elleve0,1185
Lagman4,38.913.3158
Kokt pasta med fett3.4femnitten135
Grønnsaksgryte (4 sesonger)0,50,13.838
Kjøtt okroshka med kvass2.11.76,352
Dumplings11.912.429275
Pilaf med lam (4 sesonger)4.2614.9150
Rassolnik1.42fem42
Krabbsalat9.27.45.9128
Mimosa salat5.714.87.2183
Cæsarsalatfemtentini190
Samsa med kyllingelleve2417325
Rødbet0,524.236
Svinekjøtt9.820.33.2235
Solyanka hjem3.53.54,364
Ertesuppe4.42.48.966
Melkesuppe med pasta2.21.97.958
Kharchosuppe med kjøtt3.14.55.575
Ostemasse av ostemasse18.63.618.2183
Svinekjøttboller7ti12172
Øre3.415.546
Chakhokhbili med bønner (4 sesonger)6.25.53.487
Fersk kålsuppe med poteter13.82.138
Escalopenitten42.86.8487
Melk og meieriprodukterProteinFettKarbohydraterKcal
Ost (ost laget av kumelk)17.920.10,0260
Naturlig yoghurt. 2% fett.4,326.260
Kefir 3,2% fett2.83.24.156
Kefir 1% fettfattig2.81440
Melk 3,2%2.93.24.759
Melk 2,5%2.82.54.752
Kondensert melk uten sukker6.67.59.4131
Kondensert melk med sukker7.28.556320
Pulverisert helmelk262537.5476
Melk 2,5%2.92.54.153
Ryazhenka 2,5%2.92.54.254
Krem 10% (lite fett)3ti4118
Krem 20% (middels fett)2.8203.7205
Rømme 10% (lite fett)3ti2.9115
Rømme 20% (middels fett)2.8203.2206
Nederlandsk ost2626.80,0352
Bearbeidet ost16.811.223.8257
Poshekhonsky-ost2626.50,0350
Russisk ost24.129.50,3363
sveitsisk ost24.931.80,0396
Ostemasse7.12327.5341
Fettfri cottage cheese16.50,01,371
Høstost 5% fettfattig17.2fem1.8121
Ostemasse 9% halvfett16.7ni2159
Brød og bakervarerProteinFettKarbohydraterKcal
Bagelsseksten10,0366
Hvetemel, 1. klasse10.61,367.6331
Hvetemel, 2. klasse11.71.863,7324
Hvetemel, høyere. karakter10.31.168.9334
Frøet rugmel6.91.467.3304
Rusks for teti2,373.8397
Tørking av valmuefrø11.34.470.5372
Hvete brød8.1148.8242
rugbrød1. 3340250
Skiver brød7.52.950.9264
Baton nær Moskva7.52.650.6261
Fett, smør og margarinProteinFettKarbohydraterKcal
Konditorifett0,099,80,0897
Provencal majones3.1672.6624
Bordmargarin 40%0,0400,0360
Melkmargarin0,3821743
Vegetabilsk olje0,0990,0899
Smør 72,5%172.51.4662
Kremaktig smør 82%0,7820,7740
palmeolje0,099,90,0899
KornProteinFettKarbohydraterKcal
Hercules12.56.261352
Bokhvete (ferdig)9.52,365.9306
Bokhvete umalt (bokhvete)12.63.362.1313
Maisgryn8.31,275337
Gryn10.3167.4328
Havregryn12.36.159,5342
byggryn9.31.173,7320
Hvetegryn11.51,362316
Hirse gryn11.53.369.3348
hvit ris6,70,778.9344
Havregryn12.5664.9363
Bygg10.41,366.3324
GrønnsakerProteinFettKarbohydraterKcal
Aubergine1,20,14.524
Svenske1,20,17,737
Grønne erterfem0,213.873
Grønne bønner40,04,332
Squash0,60,34.624
hvit kål1.80,14.727
rødkål1.80,07.624
Blomkål2.50,35.4tretti
Poteter20,416.176
Grønn løk (fjær)1,30,04.6nitten
Purre20,08.233
Løk1.40,010.447
Gulrot1,30,16.932
Agurker0,80,12.8femten
Drivhus agurker0,70,01.8ti
Søt gul pepper1,30,05.327
Søt grønn pepper1,30,06.933
Søt rød pepper1,30,05.327
Persille (greener)3.70,08.145
Persille (rot)1.50,0elleve47
Rabarbra (petiolat)0,70,02.9seksten
Reddik1,20,13.4nitten
Reddik1.90,0734
Salat1.50,02.2fjorten
Bete1.50,18.843
Tomater (tomater)1.10,23.720
Ramson2.40,16.534
Hvitløk6.50,529.9143
Spinat2.90,3222
Sorrel1.50,02.9nitten
FruktProteinFettKarbohydraterKcal
Aprikoser0,90,0ni44
Kvede0,60,09.840
Kirsebærplomme0,20,06.927
En ananas0,40,010.649
Bananer1.50,021.895
kirsebær0,80,011.349
Granat0,90,011.852
Pære0,40,010.742
Fig0,70,013.956
Ferskener0,90,010.444
Hageplomme0,80,09.943
Datoer2.50,072.1281
Persimmon0,50,015.962
Kirsebær1.10,012.352
Epler0,40,011.346
oransje0,90,08.438
Grapefrukt0,90,07.335
Sitron0,90,03.631
Mandarin0,80,08.638
Druer0,40,017.569
bjørnebær20,05.333
Jordbær1.80,08.141
Tranebær0,50,04.828
Stikkelsbær0,70,09.944
Bringebær0,80,0ni41
Hvit rips0,30,08.739
Solbær1.00,08.040
Blåbær1.10,08.640
Rosehip fersk1.60,024101
Tørket nype4.00,060253
Tørket fruktProteinFettKarbohydraterKcal
Tørkede aprikoserfem0,067,5278
Tørkede aprikoser5.20,065.9272
Rosiner med groper1.80,070.9276
Rosiner rosiner2,30,071.2279
kirsebær1.50,073292
Pære2,30,062.1246
Ferskener3.00,068.5275
Svisker2,30,065.6264
Epler3.20,068273
BelgfrukterProteinFettKarbohydraterKcal
Bønner60,18.358
Avskallede erter231.657,7323
Hele erter231,253.3303
Soya34.917.326.5395
Bønner22.31.754.5309
Linser24.81.153,7310
SoppProteinFettKarbohydraterKcal
Hvit frisk3.20,71.625
Hvitt tørket27.66.8ti209
Frisk boletus2,30,93.731
Boletus frisk3.30,53.431
Kjøtt, fjærfe og slakteavfallProteinFettKarbohydraterKcal
Fårekjøtt16.315.30,0203
Storfekjøtt18.912.40,0187
hestekjøtt20.270,0143
Kanin20.712.90,0199
Magert svinekjøtt16.427.80,0316
Fett svinekjøtt11.449.30,0489
Kalv19.71,20,090
Okselever17.43.10,098
Oksenyre12.51.80,066
Biff yver12.313,70,0173
Beef Heartfemten30,087
Oksetunge13.612.10,0163
Svinekjøtt nyrer1. 33.10,080
Svinelever18.83.60,0108
Svinekjøtt15.13.20,089
Svinekjøtt14.216.80,0208
Gjess16.133.30,0364
Tyrkia21.6120,8197
Kyllinger20.88.80,6165
Kyllinger18.77.80,4156
ender16.561.20,0346
PølseProteinFettKarbohydraterKcal
Kokt pølse Diabetiker12.122.80,0254
Kokt pølse Kosthold12.113.50,0170
Kokt pølse Doctor's13,722.80,0260
Kokt pølse Amatør12.2280,0301
Kokt pølse Melk11.722.80,0252
Kokt pølse Separat10.120.11.8228
Kokt kalvepølse12.529.60,0316
Svinepølser10.131.61.9332
Pølser Meieri12.325.30,0277
Pølser russisk1219.10,0220
Svinekjøtt11.830.80,0324
Kokt-røkt amatør17.3390,0420
Kokrøkt Cervelat28.227.50,0360
Halvrøkt Krakowska16.244.60,0466
Halvrøkt Minskaya2317.42.7259
Halvrøkt Poltava16.4390,0417
Semirøkt ukrainsk16.534.40,0376
Rå røkt amatør20.947.80,0514
Rårøkt Moskva24.841.50,0473
Hermetisert kjøtt og røkt produkterProteinFettKarbohydraterKcal
Biffgryte16.818.30,0232
Svinekjøtt14.932.20,0349
Rå røkt bryst7.666.80,0632
Rå røkt lend10.547.20,0467
Skinke22.620.90,0279
EggProteinFettKarbohydraterKcal
Kyllingegg12.710.90,7157
Eggpulver4537.37.1542
Proteinpulver73.31.87336
Tørr eggeplomme34.252.24.4623
Vaktelegg11.913.10,6168
Fersk fisk og sjømatProteinFettKarbohydraterKcal
Rosa laks20.56.50,0142
Flyndre16.51.80,083
Karpe17.71.80,0112
Karpeseksten5.60,096
Chum225.60,0138
Smelte15.44.50,0102
Brasme17.14.10,0105
Laks20.815.10,0219
Macrurus13.20,80,060
sei15.90,70,070
Lodde13.411.50,0157
Navaga16.110,073
Burbot18.80,60,081
Abbor17.65.20,0117
Abbor18.50,90,082
Sturgeon16.410.90,0164
Kveite18.930,0103
Kolmule16.10,90,072
Karpe18.45.30,0121
Stor saury18.620.80,0262
Saury liten20.40,80,0143
Østersild17.35.60,0121
Sild17.719.50,0242
Hvitfisknitten7.50,0144
Makrell18ni0,0153
Steinbit16.88.50,0144
Hestemakrell18.5fem0,0119
Sterlet176.10,0320
Zandernitten0,80,083
Torsk17.50,60,075
Tunfisk22.70,70,096
Kullfisk13.211.60,0158
Havål19.11.90,094
Kviser14.530.50,0333
Hake16.62.20,086
Gjedde18.40,80,082
Ide18.21.00,081
torskelever4.265.70,0613
Akkar180,30,075
Krabbeseksten0,50,069
Reke180,80,083
Tang0,80,23fem
NøtterProteinFettKarbohydraterKcal
Hasselnøtt16.166.99.9704
Mandel18.657,713.6645
Valnøtt15.261.310.2648
Peanøtt26.345.29.7548
Solsikke frø20.752.9fem578
SøtsakerProteinFettKarbohydraterKcal
Honning0,80,080.3308
Marshmallow0,80,078.3299
Marmelade4,30,177,7296
Karamell0,00,177,7296
Sjokoladesøtsaker4,339.554.2596
Lim inn0,50,080.4305
Granulert sukker0,00,099,5374
Solsikkehalva11.629.754516
Mørk sjokolade6.935.352.6540
Melkesjokolade6.935,752.4547
Vafler med fr-mi fyll3.22.880.9350
Vafler med fettfyll3.430.264,7539
Kakerør med krem1.725.250.9454
Luftkake3.116.368.5419
Pepperkaker5.86.571,6364
Assortert kake4.7femten36294
Praha kake4.626.565.1517

Menneskekroppen omdanner den mottatte maten til energi, som enten blir brukt på daglig fysisk aktivitet, eller blir avsatt i form av fettvev. Hvis du for eksempel bestemmer deg for å gå ned i vekt og gå på treningsstudioet og forbrenne en stor mengde kalorier ved hver treningsøkt, bør det påfølgende inntaket av energi fra maten ikke redusere resultatet. Med andre ord, hvis du forbrenner 2000 kcal på 1 dag, og får 2200 eller 2500 med mat, så kan det ikke være snakk om å gå ned i vekt. Det er balansen mellom forbruk og mottak som fører til at kroppen kvitter seg med overflødig uten alvorlige helsekonsekvenser..

Hvis utmattende jogging eller å gå på treningsstudio ikke gir resultater, ikke bekymre deg og skyld alt på genetikk. Det er mye mer sannsynlig at feil diett fører til overflødig energiværdi av måltider, noe som ikke lar deg kvitte seg med overflødig vekt.

Dermed, ved hjelp av en kombinasjon av data fra disse to nyttige verktøyene, kan du nå et ernæringsmessig nivå der du utelukker fra dietten ikke bare ekstra kalorier, men også måltider rik på fett, med et overskytende nivå av karbohydrater..

Hvem er bordet for?

Tabellen over kaloriinnhold i ferdigretter per 100 gram inneholder data om mengden proteiner, karbohydrater, fett og total næringsverdi. Dermed vil informasjonen som gis være nyttig for følgende kategorier av mennesker:

  1. De som ønsker å gå ned i vekt - du kan gjøre opp et næringsrikt, velsmakende kosthold uten å legge inn fet og usunn mat, beregne det for en dag eller for en uke, lage ditt eget kosthold riktig, med tanke på turer til treningsstudioet og annen fysisk aktivitet;
  2. De som ønsker å gå opp i vekt - besøker treningsstudioet og regelmessig trening, krever et konstant inntak av protein og karbohydrater i kroppen, med verktøyene våre kan du utgjøre et reelt sportsnæringsregime;
  3. Mennesker som tar vare på helsen sin - riktig ernæring er nøkkelen til fysisk helse og skjønnhet. Hvis du foretrekker en aktiv livsstil, kan du ikke gjøre uten riktig ernæring.

Profesjonelle kostholdseksperter og treningslærere bruker lignende verktøy når de foreskriver en diett. Videre, ved hjelp av de gitte dataene, kan du beregne dietten for en dag eller mer, velge små porsjoner med høy næringsverdi for å lage raske snacks som ikke overbelaster kroppen og gir en betydelig tilførsel av styrke og energi..

Kaloritabellen for ferdigmat og individuelle ingredienser er et uunnværlig verktøy for nesten alle mennesker. Vi foreslår at du gjør deg kjent med informasjonen som er gitt mer detaljert. Bruk kalorikalkulatoren til å utføre de nødvendige beregningene. Etter å ha brukt litt tid på å eksperimentere, kan du velge riktig kosthold som gjør at du kan gå ned i vekt, få muskelmasse, bare holde deg frisk og i form i årene som kommer..

Kaloritabell over mat

Kaloriinnhold i mat, kaloritabell

En persons energibehov måles i kilokalorier (kcal). Ordet "kalori" kommer fra det latinske språket og betyr "varme". I fysikk måles energi av kalorier. Én kilokalori er mengden energi som trengs for å varme opp 1 liter vann med 1 C.

Alle matvarer har en viss energiverdi. I denne kaloritabellen er alle data gitt i kcal, siden på etikettene til de fleste matvarene vi kjøper, er energiverdien angitt i disse enhetene..

Vi vet alle at energiverdien til forskjellige matvarer ikke er den samme. Vi blir mer fett fra noen enn fra andre. For eksempel er det kjent at smør eller smult er høyere i kalorier enn tomater. I den følgende kaloritabellen vil du finne ut hva energiverdien er, samt sammensetningen av de viktigste matvarene..

Kaloritellingstabell for vekttap og slanking

Etter å ha overbevist familien og vennene dine om at det er en god ting å telle mengden og kaloriinnholdet i maten du spiser for kroppen, må du justere det daglige kostholdet ditt, og kaloritellingstabellen for vekttap vil forenkle prosessen. Gjør deg kjent med funksjonene i systemet, lær hvordan du korrekt beregner din daglige rate, med tanke på din livsstil og metabolske hastighet.

Kaloriberegning for vekttap

Kalorier er energien kroppen mottar fra maten, og bruker deretter på enhver handling. En person spiser mat, og kroppen bruker dem til å generere energi, som deretter gir livets organer. Energi er nødvendig for arbeidet med alle vitale prosesser: mentalt arbeid, pust, varmeveksling, hjerterytme og til og med for bevegelse. Hvert produkt har en bestemt kjemisk sammensetning, men de består alle av de samme stoffene, men i forskjellige proporsjoner. Så komponentene er:

  • karbohydrater;
  • sporstoffer;
  • proteiner;
  • vann;
  • vitaminer;
  • fett.

Hvorfor telle kalorier

Ved ikke å følge dietten har en person en tendens til å overstige det daglige kaloriinntaket, og selv om han ikke spiser for mye, fordi kaloriinnholdet i all mat er forskjellig. Snacks som ikke regnes som et komplett måltid, svelges og glemmes. I tillegg er kalorier delt inn i "skadelig" og "sunn". Å spise et ubegrenset antall av dem, kvinner har et ønske om å gå ned i vekt med dietter, hvis essens er den samme - en reduksjon i det daglige kaloriinntaket.

Alle dietter har en felles betydelig ulempe - en begrenset liste over matvarer. Selv om du har fulgt en streng diett for vekttap og oppnådd ønsket resultat, har du fortsatt ikke gitt opp dine tidligere spisevaner, så de vil raskt "ødelegge" din slankhet. Beregning av energiverdien til matvarer og mengden mat som forbrukes, bør ikke bli et midlertidig kosthold for deg, men en livsstil - bare konstant kontroll og et bord vil hjelpe deg å alltid ha en vakker figur og være sunn.

Hvordan telle

Hvis du bestemmer deg for å bytte til PP og bruke en kaloritellingstabell for vekttap i hverdagen, får du en dagbok der du vil registrere dine prestasjoner. Mens du observerer det daglige kaloriinntaket, skriver du ned hver mat du spiste i løpet av dagen, og setter også av et sted hvor du vil føre oversikt over fysisk aktivitet. Den tredje kolonnen i tabellen viser endringene i vekten din - i vekttapsjournalen må du registrere morgenvekten.

Ved å sammenligne resultatene av å miste vekt, kan du justere kostholdet ditt. Samtidig, fokuser på det minste som kreves av kroppen, og husk at for å gå ned i vekt, må den forbrenne mer kalorier enn den fikk. Den nødvendige mengden beregnes individuelt for alle, fordi den tar hensyn til kroppens tilstand, alderen på å miste vekt og hans fysiske aktivitet. For eksempel kan en kvinne som ikke trener mye spise 2200 kcal per dag, for menn hvis aktiviteter ikke er relatert til fysisk aktivitet, øker antallet til 2800 kcal / dag.

For vekttap må telling gjøres litt annerledes, og redusere det tillatte daglige kaloriinntaket:

  • kvinner som ikke går på sport trenger 1000-1200 kcal / dag for å gå ned i vekt, menn 500-600 kcal mer;
  • kvinner som trener bør forbruke 2000-2200 kcal per dag, menn trenger å legge til 500 kcal til dette tallet.

Hvordan telle kalorier riktig for å gå ned i vekt - tabell

Når du bestemmer deg for å redusere kroppsvekten, må du kontrollere inntaket av kaloririke måltider. Kaloritabellen over vekttapsprodukter vil være din trofaste assistent i utarbeidelsen av menyen, men du må ta hensyn til andre punkter:

  1. Kaloriinnholdet i vann, te og kaffe er null, men dette inkluderer ikke sukker, honning, melk eller andre tilleggsingredienser som du bestemmer deg for å legge til drikken..
  2. Når du tilbereder en kompleks rett, må du huske at for å beregne energiværdien trenger du energiverdien til produktene som utgjør.
  3. Når du steker, tilsett kaloriinnholdet i oljen der det stekes i produktets kaloriinnhold..

Kaloritabell over mat

Når du kjenner til ditt tillatte daglige kaloriinntak for vekttap, kan du korrigere menyen og komponere en diett på riktig måte. Kaloritellingstabellen for vekttap vil hjelpe deg i dette - takket være det vil du finne ut sammensetningen av BJU og kaloriinnholdet i matvarer, som anses som de mest populære og rimelige for alle. I tabellen vises data om kaloriinnhold og sammensetning per 100 g produkt.

Ost, meieriprodukter

Korn, belgfrukter, mel

Grønne erter (hermetisert)

Grønne erter (friske)

Tørkede grønne erter

Hermetisert fisk i egen juice

Hermetisert fisk i olje

Bake margarin

Kalkulator

Kaloritabellen hjelper, men mange synes det er kjedelig å bruke den. Av denne grunn bør de som går ned i vekt vurdere mer detaljert guiden som viser kaloriinnholdet i ferdige måltider, eller populære kalkulatorer på nettet. Elektroniske tellere kan ikke bare brukes til å telle kalorier, men også BJU, vitaminer og mineraler i en bestemt tallerken. Et online program hjelper deg med å beregne hvor mange nyttige komponenter kjøtt, grønnsaker, fisk eller frukt mister når de tilberedes.

Beregning av det daglige kaloriinntaket for vekttap

Hvor mange kalorier du kan konsumere per dag kan beregnes enkelt. Du trenger bare å multiplisere verdien av vekten din i kg med 24 - det resulterende tallet vil være frekvensen av kaloriforbruket for kroppen i hvile (på grunn av denne mengden energi vil det sikre arbeidet med prosessene som er nødvendige for en persons liv). Selv når du beregner det daglige kaloriinntaket for vekttap, må du ta hensyn til den anbefalte dosen BJU: menyen for dagen skal bestå av 20% fett, 40% karbohydrater og 40% proteiner.

Fysisk aktivitetsforhold

Mengden daglig kaloriinntak avhenger av hvor aktiv personen er. I dette tilfellet må antallet tillatte normer multipliseres med en koeffisient som uttrykker motorisk fysisk aktivitet. Denne indikatoren har en gjennomsnittsverdi:

  • 1.2 - for personer som er veldig overvektige eller har en helt inaktiv livsstil;
  • 1.4 - for de som driver med sport minst 3 ganger / uke;
  • 1.6 - for folk som jobber på kontoret og de som sjelden belaster seg med fysisk arbeid;
  • 1.5 - for de som trener daglig og er i fysisk arbeid.

Base metabolic rate

Et kaloritellingstabell vil hjelpe deg med å gå ned i vekt, men det er andre verdier du bør vurdere for å beregne ditt daglige kaloriinntak. Så, for å opprettholde vekten, må din metabolske hastighet multipliseres med aktivitetsforholdet ditt. For vekttap må den daglige hastigheten reduseres: for kvinner opp til 1200 kcal, for menn - opp til 1800 kcal. For å gå ned i vekt, må du enten redusere kaloriinntaket ved å redusere mengden mat, eller øke din fysiske aktivitet. Det er verdt å merke seg at før du øker belastningen mens du går ned i vekt, må du beregne hvor mange kalorier du kan spise før du trener..

Kalori diett

For de som har problemer med vekt, har ernæringseksperter utviklet et spesielt system - beregning av kaloriinnholdet i mat som forbrukes i en tabell. Når du sitter på denne dietten, trenger du ikke å gi opp dine favoritt smakfulle retter, fordi ordningen til systemet er så enkelt som mulig - du trenger bare å redusere antall porsjoner og volumet. Anmeldelser om en slik diett antyder at du i løpet av en måned lett kan gå ned fra 4 kg overvekt (avhengig av startvekten). Dietten er helt trygg for helsen, forutsatt at du ikke reduserer det daglige kaloriinntaket under minimumsgrensen på 1200 kcal.

Et kaloribasert kosthold vil ikke gjøre deg sulten. Du vil se dette ved å se på eksempelmenyen:

  • frokost - 200 g salat (fersk kål og gulrøtter), krydret med 0,5 ts. vegetabilsk olje, et stykke kokt pølse (50 g) eller kyllingkotelett, brød og usøtet te;
  • matbit - 100 g sitrusgele, et glass sitrongelé;
  • lunsj - 150 g suppe med bønner, 150 g grønnsaksstekt med svinekjøtt, en kopp fjellaske-te, 100 g potetkaker;
  • ettermiddagsmatbit - et glass kvass laget av ekstraktet, 2 brød, dekket med et tynt lag med aprikossyltetøy;
  • middag - 100 g bokhvete, 100 g kokt kyllingfilet, en kopp te med et eple;
  • om natten - et glass fettfri kefir.

Hvordan velge kalori diett oppskrifter

Et vekttapskart kan ikke hjelpe deg med å nå målet ditt hvis du systematisk bryter reglene. Så når du har samlet for å telle kalorier, bør du:

  1. Begrens fettinntaket. Animalsk fett er dobbelt så høyt i kalorier som karbohydrater. Hvis menyen ikke inneholder mer enn 30% fett, krever kroppen ikke en økning i dosen karbohydrater og protein, på grunn av dette blir kaloriinnholdet i dietten 10% mindre.
  2. Minimer sukkerinntaket. Enhver type sukker eller erstatning øker appetitten, og det er derfor en person overspiser, noe som er uakseptabelt for å miste vekt. En sunn meny bør ikke inneholde mer enn 20 g sukker / dag.
  3. Øk inntaket av fiber (det finnes i frokostblandinger, frukt, grønnsaker) og pektiner. Denne typen mat er den beste for å miste vekt - den tas opp saktere og mettes raskere..

Kaloritabell

Vår kaloritabell lar deg ikke bare avklare kaloriinnholdet i matvarer, men også å beregne det totale kaloriinnholdet i retter, for å se innholdet av fett, proteiner og karbohydrater i dem.
Bare skriv inn riktig vekt for hvert produkt som brukes.
Kaloritabellen er ganske stor, og for ikke å gå deg vill i de valgte produktene, kan du klikke på knappen "Vis bare fylt".
For å forenkle valgprosessen, bruk søkeboksen etter navn - bare skriv inn noen få bokstaver og produkter som samsvarer med navnet vises nederst på listen fra de allerede valgte.
De totale dataene om kalorier og andre data for de valgte produktene er markert med rødt og ligger nederst i kaloritabellen.

Lagring av produktlisten er bare tilgjengelig for registrerte brukere. Registrer deg nå

Kalori diett

Generelle regler

Blant de forskjellige modusene og ordningene for å miste vekt, er de vanligste metodene for å korrigere kroppsvekt, basert på å telle de daglige kaloriene som en person bruker. For første gang dukket slike kostholdssystemer, populært kalt "kalorier", opp på begynnelsen av forrige århundre og har fortsatt pålitelig ledelsen innen offisiell diett..

Kalorier med lavt kaloriinnhold, som bruker programmet for å beregne matenergien som forbrukes og kastes bort av menneskekroppen, er anerkjent som en universell måte å bekjempe fedme og passer for absolutt alle mennesker, uavhengig av kjønn og alder. Når du har beregnet riktig hvor mange kalorier du trenger per dag med en diett og riktig valgt komponentene i en persons daglige kosthold, kan du ganske komfortabelt kvitte deg med unødvendige pounds uten å skade helsen din.

Det er verdt å merke seg at metoden for å miste vekt med kalorier bare er egnet for høyt organiserte mennesker som er i stand til å nærme seg dette problemet på en disiplinert måte og gjennomføre grundige beregninger og registreringer av kaloriinnholdet i all mat som forbrukes per dag hver dag. Omtrentlige beregninger, så å si med øynene, vil ikke fungere her, siden diettens effektivitet direkte avhenger av tilstrekkelig bestemmelse av energiinntaket fra maten og kroppens forbruk i løpet av dagen. Energiverdien til hvert måltid må estimeres riktig i kalorier og registreres på papir eller i elektronisk form, og bare på denne måten vil prosessen med å miste vekt være virkelig effektiv..

Hvordan kalori dietten fungerer

Konseptet med et kaloribasert kosthold er i prinsippet veldig enkelt og er avhengig av dannelsen i kroppen av en negativ balanse mellom energien som tilføres fra maten og dens utgifter til dagliglivet. Det er kjent at menneskekroppen mottar mesteparten av energien fra mat og drikke, og bruker den på interne og eksterne behov, begynner med pusteprosessen og slutter med fysisk arbeid. Hver menneskelig organisme tilsvarer sin individuelle referansehastighet (grense) for ankomst / forbruk av kalorier, som opprettholder sin vitale aktivitet på samme nivå, og figuren i en bestemt form.

Denne frekvensen avhenger av mange faktorer, for eksempel: alder, kjønn, helsestatus, høyde, type aktivitet og andre mindre poeng. Hvis den daglige livssyklusen til en person er innenfor denne grensen, gjennomgår ikke kroppen noen endringer. I tilfelle en økning i matinntaket og / eller en svekkelse av fysisk aktivitet, begynner vekten å vokse, og med en reduksjon i næringsdiet og / eller en økning i aktivitet, tvert imot, avta. Det er på prinsippet om å begrense tilførselen av matkalorier til kroppen, og ideelt sett sammen med økende fysisk belastning, at det bygges ethvert kalorifattig diettregime som skal følges nøye og detaljert..

Kaloriberegning

Før du begynner dietten, bør du beregne ditt eget daglige ernæring og kaloriforbruk riktig, det vil si den hastigheten som vil opprettholde den eksisterende vekten på et stabilt nivå. For dette brukes spesielle formler separat for menn og kvinner, til forskjellige tider utviklet av forskjellige ernæringsfysiologer. Vi vil bruke følgende Muffin-Geor-ligning, som ble anerkjent som en av de mest riktige.

Beregn ditt eget daglige kaloriinntak / utgiftsgrense ved å angi personlige parametere i formelen. For eksempel, for en 27 år gammel jente med en høyde på 173 centimeter, en kroppsvekt på 74 kilo og i fravær av fysisk aktivitet, vil en lignende beregning se slik ut: (74 × 10 + 173 × 6,25 + 27 × 5-161) × 1,2 = 2154.3.

Derfor, for å opprettholde sin egen vekt, trenger denne jenta å spise et gjennomsnitt på 2154 kcal per dag og samtidig føre en passiv livsstil. Hvis hun vil gå ned i vekt, må hun redusere det daglige inntaket av matenergi med et visst antall kalorier, og jo mer denne figuren er, desto raskere vil vekten forsvinne. I tillegg kan det øke fysisk aktivitet, som ved å forbrenne energi også stimulerer prosessen med å miste vekt..

En identisk prosedyre må utføres av enhver person som ønsker å redusere kroppsvekten ved å telle kalorier, men for at denne prosessen skal kunne foregå komfortabelt og smertefritt, bør visse regler følges.

Kalori diett regler

Kompetent samling av et individuelt redusert kalori diett, som vil bidra til å gradvis bli kvitt overflødig vekt og samtidig opprettholde helsen din på riktig nivå, bør utføres under hensyntagen til slike prinsipper.

  • Den tillatte grensen for selvreduksjon i det daglige kaloriinnholdet i det næringsrike kostholdet bør være lik minus 20% av den tidligere korrekt beregnede hastigheten på inntak / forbruk av matenergi. For eksempel, med den ovennevnte grensen på 2154 kcal per dag, kan kaloriinnholdet i din egen meny reduseres så mye som mulig til 1732 kcal. Det er mulig å tåle dietter med mindre kalori uten å skade helsen din bare under tilsyn av en ernæringsfysiolog.
  • Spis et komplett måltid ved å øve på en delt modus med tre hovedmåltider og to til tre snacks. I prosent bør hele mengden mat deles på omtrent samme måte: morgenmåltider - 35%; lunsjmåltider - 40%; kveldsmåltider - 25%. Det endelige måltidet må skje 3-4 timer før sengetid..
  • Bruk bare de drinkene og rettene som du er 100% sikker på i kaloriinnholdet, og som bare brukte beviste matenergitabeller og riktig kalorikalkulator. Beregning av kaloriinntaket på denne dietten er grunnlaget for effektiviteten av vekttapsprosessen.
  • Sørg for å ikke bare holde kaloriinnholdet, men også registrene over all mat som forbrukes daglig, og som du får en papirhefte eller en elektronisk analog for..
  • Hold deg til et rikelig daglig drikkeregime, og drikk bare filtrert vann (for det meste) og andre alkoholfrie drikkevarer av naturlig opprinnelse. Den daglige normen for tillatt væske må tilsvare 30 ml per 1 kg kroppsvekt. Sørg for å drikke umiddelbart etter å ha våknet og 30 minutter før neste måltid.
  • Prøv å redusere forbruket av mat som er rik på raske karbohydrater og først og fremst sukkerholdige produkter. Ved presserende behov konsumeres alle slike energiprodukter best om morgenen før 12:00.
  • Sett en daglig diettgrense på noen av de viktigste makronæringsstoffene ved å konsumere 30% komplekse karbohydrater og fett og 40% protein hver. Overvekt av proteinmat i kostholdet ditt vil tillate deg å miste masse ved å brenne fettlagre, ikke muskelvev.
  • Når du tilbereder alle rettene, må du først og fremst bruke matlaging, baking og dampbehandling av mat, og bare øve steking i olje som en siste utvei (denne tilberedningsmetoden øker kaloriinnholdet i retten). Begrens også mengden salt i maten..
  • Juster din egen hvile slik at du har minst 7 timers søvn per dag.
  • Vurder å supplere kostholdet ditt med mineral- og vitamintilskudd for langvarig vekttap..
  • Bli aktiv når det gjelder fysisk aktivitet og velg tilstrekkelige øvelser for deg selv, som på den ene siden vil øke effektiviteten av vekttap, og på den andre siden vil hjelpe kroppen til å unngå hengende og strekkmerker.
  • Før hoveddelen av et diett med lavt kaloriinnhold, må du forberede kroppen din på et fremtidig redusert kosthold, og dermed gjøre en slags inngang i dietten. I minst 3-4 dager, prøv å spise mindre, drikke mer og lag mat riktig.

Kalori diettvarianter

Siden metoden for å gå ned i vekt basert på prinsippet om å redusere kaloriinnholdet i ditt eget næringsrike kosthold er ekstremt populært, tilbyr moderne diett et utvalg av alternativer for det allerede sammensatte kaloriregimet..

Alle varianter av slik mat er bygget i henhold til det samme prinsippet og reglene som er beskrevet ovenfor, og skiller seg stort sett bare fra antall kalorier i den daglige menyen og som en konsekvens av varigheten av overholdelsen. På dette tidspunktet, på Internett, kan du enkelt finne noen kalorifattige diettregimer, fra 200 kcal per dag og så videre oppover hver 100 kcal (300 kcal, 400 kcal, 500 kcal, etc.), men flere av dem presentert nedenfor.

Ekstrem diett

I gjennomsnitt beregnes et slikt kosthold for 500 kalorier per dag og er ment for raskt vekttap i området 3-5 kg ​​per uke. Denne varigheten anses å være det maksimalt tillatte for dette alternativet med et kalorifattig diett, og da bare for helt sunne mennesker, hvis vekt overskrides ubetydelig. Ellers vil et slikt sultent regime sannsynligvis forårsake alvorlig helseforringelse. Profesjonelle ernæringsfysiologer anbefaler ikke å følge det i prinsippet, og anser bare 500 kcal måltider som en faste dag.

Begrenset diett

Dette kalorifattige matalternativet er en diettmeny på 1000 kalorier per dag som, akkurat som i forrige tilfelle, kan praktiseres i ikke mer enn en uke. Helsefaren ved et slikt regime er fortsatt høyt, siden kaloriinnholdet er to ganger lavere enn det gjennomsnittlige daglige matenergibehovet for en ung kvinnekropp. Med et fullstendig forløp av denne dietten er rørledningen vanligvis 2-3 kilo, noe som i sammenligning med mulig skade på kroppen ikke er så mye.

Moderat begrenset diett

Til tross for sin potensielle helseskade, er dette kostholdet på 1200 kalorier per dag det mest populære blant det rettferdige kjønn, siden det daglige kaloriinnholdet i et så næringsrikt regime grenser til WHOs anbefalinger for relativt trygg ernæring for kvinner. Tåle et slikt regime bør være nøye og best av alt ikke lenger enn 14 dager (med perfekt toleranse kan det utvides til en måned). I gjennomsnitt, for en ukes observasjon av menyen med 1200 kcal, reduseres vekten av å miste vekt med 1,5-2 kilo.

Grunnleggende diett

Det grunnleggende kalorifattige dietten på 1500 kalorier anses av ernæringseksperter som det mest balanserte, ikke sultne og ufarlige. Overholdelse av den kan allerede kombineres fritt med fysisk aktivitet, som bare vil øke effektiviteten av vekttap. Teoretisk er det tillatt å opprettholde et slikt kosthold i ubegrenset tid, men bare i fravær av kontraindikasjoner og eventuelle bivirkninger som oppstår under dietten. I utgangspunktet praktiseres i gjennomsnitt en diett på 1500 kcal i en måned, mens menneskekroppen mister 2-3 kilo.

Naturligvis er alle varianter av kalorifattig mat som er presentert ovenfor ganske gjennomsnittlige og egner seg bare hvis deres daglige kalorigrense er nær den individuelt beregnede hastigheten på matinntak / forbruk. I tillegg bør det huskes at en betydelig begrensning av det tidligere vanlige dietten, spesielt i lang tid, kan føre til alvorlige helseproblemer. Den optimale løsningen for vekttap med lavt kaloriinnhold vil være en personlig meny som gir maksimalt 20% daglig kaloriunderskudd.

Veldig viktig! I følge WHOs anbefalinger er det potensielt farlig for menneskers helse å redusere kaloriinnholdet i det daglige ernæringsdiet under 1200 kcal for kvinner og 1400 kcal for menn..

Tillatte produkter

I prinsippet kan du lage din egen daglige meny på denne dietten fra alle matvarer og favorittretter, og fokuserer bare på indikatorene for energiverdien, som må passe helt inn i det forhåndsberegnede kaloriinnholdet i dietten.

Selvfølgelig, for en slik beregning, vil det være nødvendig med riktig informasjon om tilstedeværelsen av kalorier i hvert matvareprodukt som brukes, som først og fremst må sees etter på fabrikkemballasjen til den kjøpte maten. En god hjelp i denne saken vil være tabellen nedenfor over matkalorier og en nøyaktig online kalorikalkulator for mat, for eksempel denne - http://www.calorizator.ru/analyzer/products.

Godkjente produkttabeller

Grønnsaker og grønnsaker

Proteiner, gFett, gKarbohydrater, gKalorier, kcal
kål1.80,14.727
stekt hvitkål1.82.84.249
tørket hvitkål15.01.448,0278
brokkoli3.00,45.228
kokt brokkoli3.00,44.027
frossen brokkoli2.70,44.724
rosenkål4.80,08.043
frosne rosenkål4.50,58.436
surkål1.80,14.4nitten
kålrabi kål2.80,010.742
hermetisk kål1,30,13.623
rødkål0,80,07.624
kål1,20,22.0seksten
kokt blomkål1.80,34.029
stekt blomkål3.010.05.7120
hermetisert blomkål2.50,34.228
poteter2.00,418.180
kokte poteter2.00,416.782
stekt potet2.89.523.4192
unge poteter2.40,412.461
søtpoteter (yam)2.00,014.661
tørkede poteter6.60,371,6298
lilla poteter2.00,416.072
potetmos2.54.214.7106
koriander2.10,51.923
korn3.52.815.6101
kokt mais4.12,322.5123
mais mini3.11.621.8114
hermetisk mais3.91,322.7119
grønn løk1,30,04.6nitten
rødløk1.40,09.142
syltet løk0,90,12.8nitten
purre2.00,08.233
løk1.40,010.441
sjalottløk2.50,116.872
oliven2.210.55.1166
gulrot1,30,16.932
kokte gulrøtter0,80,35.025
gule gulrøtter1,30,17.233
syltede gulrøtter1,30,14.526
hermetiske gulrøtter0,60,13.623
sauterte gulrøtter0,910.28.5127
tørkede gulrøtter7.80,649.2221
agurker0,80,12.8femten
kinesiske agurker0,80,12.5fjorten
agurker på boks2.80,01,3seksten
syltede agurker2.80,01,3seksten
drivhus agurker0,70,01.8ti
sylteagurk0,80,11.7elleve
oliven0,810.76,3115
pastinakk1.40,59.247
squash0,60,14,3nitten
hermetisk squash3.90,02.018
salat pepper1,30,05.327
paprika gul1,30,05.327
søt grønn pepper1,30,07.226
søt rød pepper1,30,05.327
syltet søt pepper1,30,14.925
persille3.70,47.647
persille (rot)1.50,610.149
rabarbra0,70,12.51. 3
reddik1,20,13.4nitten
hvit reddik1.40,04.121
reddik grønn2.00,26.532
rød reddik1,20,13.420
svart reddik1.90,26,735
turnips1.50,16.2tretti
arugula2.60,72.125
salat1,20,31,312
isbergsalat0,90,11.8fjorten
Frisesalat1.50,02.2fjorten
bete1.50,18.840
kokte rødbeter1.80,010.849
gul bete1.50,19.150
stuet bete2.75.512.2106
selleri (rot)1,30,36.532
soya34.917.317.3381
soyabønner (spirer)13.16,79.6141
asparges1.90,13.120
syltet asparges1.80,21.5femten
tomat0,60,24.220
soltørkede tomater14.13.043,5258
hermetiske tomater1.10,13.520
syltede tomater1.70,21.8femten
syltede tomater1.10,11.61. 3
cherrytomater0,80,12.8femten
tomater i sin egen juice1,20,53.624
Jordskokk2.10,112.861
gresskar1,30,37,728
hvite bønner7.00,516.9102
kokte bønner7.80,521.5123
røde bønner8.40,313,793
aspargesbønner2.80,48.447
grønne bønner2.00,23.624
hermetiske grønne bønner1,20,12.4seksten
tørre bønner21.11,241.4265
svarte bønner8.90,523,7132
fennikel1,20,27.331
pepperrot3.20,410.556
squash1.50,23.0seksten
kokt courgette0,80,12.51. 3
vill hvitløk2.40,16.535
hvitløk6.50,529.9143
linser24.01.542,7284
kokte linser7.80,020.1111
spinat2.90,32.022
sorrel1.50,32.9nitten
endiv1,30,20,317

Frukt

aprikoser0,90,110.841
avokado2.020.07.4208
kirsebærplomme0,20,06.927
ananas0,40,210.649
hermetiske ananas0,10,114.057
appelsiner0,90,28.136
vannmelon0,60,15.825
bananer1.50,221.895
kirsebær0,80,511.352
Granat0,90,013.952
grapefrukt0,70,26.529
pærer0,40,310.942
guava2.61.08.968
melon0,60,37.433
fiken0,70,213,749
karambola1.00,07.031
kiwi1.00,610.348
kornved1.00,010.544
klementin0,90,210.347
kalk0,90,13.0seksten
sitroner0,90,13.0seksten
mango0,50,311.567
mandariner0,80,27.533
pasjonsfrukt2.40,413.468
nektarin0,90,211.848
papaya0,60,19.248
ferskener0,90,111.346
hermetiske fersken0,50,113,797
pomelo0,60,26,732
plommer0,80,39.642
feijoa1.01.011.049
persimmon0,50,315.366
kirsebær1.10,411.550
morbær0,70,013.652
epler0,40,49.847

Bær

berberis0,00,07.929
tyttebær0,70,59.643
eldre0,70,511.473
druer0,60,216.865
blåbær1.00,08.235
bjørnebær2.00,06.431
kaprifol0,00,07.8tretti
jordbær0,80,47.541
viburnum0,00,07.026
Jordbær0,80,47.541
tranebær0,50,06.826
stikkelsbær0,70,212.043
sitrongress1.00,01.9elleve
bringebær0,80,58.346
einer0,00,031.0116
tyttebær0,80,09.828
havtorn1,25.45.782
Rowan1.50,110.950
hvitbær0,50,28.042
rips0,60,27,743
solbær1.00,47.344
blåbær1.10,47.644
rosehofte1.60,014.051

Sopp

ferske porcini sopp3.71.71.134
tørkede porcini sopp23.46.431.0282
stekte porcini sopp4.611.510.7162
ferske champignons4,31.01.027
marinerte champignoner1.60,20,912
kantareller friske1.61.12.220
kantareller, tørket22.37.624.2261
ferske østerssopper2.50,56.234
marinerte østerssopp1.01.50,023
ferskt smør2.40,71.7ni
syltet smør3.00,51.418
honning sopp fersk2.21,22.817
syltet sopp1.81.00,418
fersk boletus2,30,93.731
tørket boletus35.45.433.2315
russula fersk1.70,31.417
fersk boletus3.30,53.722
tørket boletus35.45.439,7239
ferske sopp1.90,82.717
polsk sopp1.70,71.5nitten

Nøtter og tørket frukt

peanøtt26.345.29.9551
tørkede peanøtter29.250.210.8611
tørkede bananer3.91.880,5390
tørket berberis0,00,038,0152
tørkede kirsebær1.50,073,0290
tørkede kirsebær1.50,073,0290
valnøtter15.265.27.0654
tørkede pærer2,30,662.6249
tørket melon0,70,182.2341
rosiner2.90,666,0264
rosiner rosiner2,30,071.2279
tørkede fiken3.10,857.9257
stekte kastanjer3.22.233.8182
friske kastanjer3.43.030.6166
Pinjekjerner11.661.019.3673
cashewnøtter25.754.113.2643
stekte cashewnøtter17.542.230.5572
tørkede tranebær0,11.476.5308
kokosnøtt3.433.56.2354
sesam19.448,712.2565
tørkede aprikoser5.20,351.0215
valmue17.547.52.0505
mandel18.657,716.2645
hasselnøtter13.162.69.3653
voldtekt30.843.67.2544
solsikkefrø20.752.93.4578
gresskarfrø24.545.84.7556
tørkede aprikoser5.00,450.6213
datoer2.50,569.2274
pistasjnøtter20.050,07.0556
hasselnøtt16.166.99.9704
tørkede blåbær0,90,772.3309
svisker2,30,757,5231
tørket rosehip3.40,021.5110
tørkede epler2.20,159,0231
tørkede gojibær11.12.653.4309

Korn og korn

bokhvete4.52,325.0132
bokhvete grøt tyktflytende på vann3.20,817.190
umalt bokhvete grøt3.03.414.6101
bokhvete grøt med melk4.22,321.6118
bokhvete flager9.02.467,0330
semulegryn3.03.215.398
semulegryn på vannet2.50,216.880
semulegryn10.31.073.3328
havregryn3.24.114.2102
havregryn på vannet3.01.715.088
havregryn med melk3.24.114.2102
havregryn12.36.159,5342
havrekli8.04.010.0110
frokostblandinger11.97.269.3366
maisgryn8.31,275,0337
cornflakes6.92.583.6363
bulgur12.31,357.6342
couscous kokt3.80,221.8112
byggryn3.10,422.2109
perlebygggrøt på vannet3.10,422.2109
byggryn9.31.173,7320
spiret hvete7.51,341.4198
Hvetegryn11.51,362.0316
hvetekli15.13.853.6296
hirse grøt4.71.126.1135
tyktflytende hirse grøt på vann3.00,717.090
ris hvit6,70,778.9344
kokt hvit ris2.20,524.9116
brun ris7.41.872.9337
kokt vill ris4.00,321.1100
vill svart ris4.10,421.0101
langkornet ris7.10,778,0365
gyllen ris8.10,478,0349
polert ris7.01.071.4330
brun ris6,34.465.1331
kokt brun ris2.60,922.8110
upolert rød ris10.52.570.5362
polert rundkornet ris0,10,479,0350
upolert kokt ris2.70,736,0125
risgrøt2.53.116.097
risgrøt på vannet1.50,117.478
risgrøt med melk2.53.116.097
riskli13.420.928.9316
risflak7.02.077.0360
bygggrøt11.52.065.8310
byggkorn10.01,371,7324
byggflak9.83.679.4355
bygggrøt3.62.019.8111
bygggrøt på vannet2,30,315.776
bygggrøt med melk3.62.019.8111
byggkorn10.41,366.3324
rugkli11.23.232,0221
rugflak6.43.282.6343

Mel og pasta

hvetemel av 1. klasse10.61,367.6331
hvetemel av 2. klasse11.71.863,7324
hvetemel av høyeste karakter10.31.168.9334
hel hvetemel11.52.255.8298
peanøttmel25.047,014.5590
pannekakemel10.11.869,7336
ertmel21.02.049,0298
diett bokhvete mel13.61,273,7367
hvetekimemel33.97,732.8335
havrekli mel18.07.145.3320
diett maismel7.21.570.2330
sesammel45,012.032,0462
linfrømel36,010.09.0270
havremel i kosten13.06.864.9369
fullkorns rugmel9.42,355.9280
skrelt rugmel9.01.073,0325
kostrismel7.40,682.0371
linsemel28.01.056,0321
byggmel10.01.656.1284
pasta10.41.169,7337
premium pasta10.41.169,7337
kokt makaroni3.50,423.2112
melkepasta11.52.967.1345
førsteklasse pasta10.71,368.4335
eggpasta11.32.168,0345
bokhvete nudler14.70,970.5348
hjemmelagde nudler12.03.760.1322
risnudler7.00,079,0344
ravioli15.58.029.7245
ris papir5.80,077.0333
spaghetti10.41.171.5344
spaghetti shirataki0,00,00,6ni
tagliatelle21.72.263.3374
farfalle10.41.171.5344
fettuccine14.14.467.6384
funchose0,70,584.0320
agnolotti10.01.171.5344
dumplings5.04.825.8160
lim inn10.01.171.5344
pannekaker6.112.326.0233
pannekaker med sopp6,79.921.0218
pannekaker med rød kaviar12.715.233,7324
pannekaker med smør8.015.240.6332
pannekaker med honning7.213.550.4350
pannekaker med ost11.418.334.3348
pannekaker med kondensert melk8.112.441,7324
pannekaker med rømme7.116.334.3311
dumplings med kirsebær7.60,018.7105
dumplings med poteter4.43.718.5125
dumplings med cottage cheese12.04.217.0154
dumplings med poteter og sopp6.03.632,0184
pannekaker6,37.351.4294
dumplings11.912.429.0275

Bakeri produkter

baguette7.52.951.4262
ratt16.01.070,0336
brød7.52.950.9264
skiver brød7.52.950.9264
bagels16.01.070,0336
kalori bolle7.39.662.4363
kli bolle7.81.843.9220
bollehovedstad8.42.252.8270
sandwichboller med sesamfrø9.64.259,5320
hamburgerboller7.04.052,0272
pølseboller8.77.560.6339
boller7.99.455.5339
ostekake med ostemasse10.012.146.1331
kalach7.90,851,6249
kringle8.23.169.3338
krutonger10.19.771,7426
Armensk lavash7.91.047.6236
Kaukasisk lavash8.10,757.1274
rugkake8.018.344.2376
matzo10.51,369.9312
Ukrainsk søtkjøtt7.90,950.2246
smultringer5.83.941,9215
smultringer med hvitløk8.63.358.8299
pita7.40,849.9242
flette med sesamfrø7.92.751.5267
flette med valmuefrø7.92.751.5267
bolle7.68.856.4334
bolle Moskva7.68.757.2330
smultring5.613.038.8296
bagel7.910.857.2357
hvite brødkakere11.21.472.2331
rugkjeks16.01.070,0336
tørking av valmuefrø11.34.470.5372
elendige7.120.858.1467
mais tortilla5.72.844.6218
hvetetortilla8.48.354.6327
ostetortilla6,77.045,0270
Borodinskijbrød6.91,340.9208
boyarbrød6.91,348.3232
hevet brød9.02.236,0217
korn hercules brød10.15.449,0289
melk hercules brød10.42.751,6277
sennepsbrød7.14.848.3269
bokhvete brød7.12.545.8228
Darnitsky-brød6.61.141.0206
edelt brød9.29.528.8238
rustikk brød6.81,241.2203
bondebrød6.20,940.2193
maisbrød6,77.143,5266
havrebrød7.13.240.8226
hvete brød8.11.048.8242
rug-hvetebrød8.13.442.2222
rugbrød6.61,234.2165
kli brød7.51,345.2227
brød med frø10.510.143.3302
soyabrød52,01,217.4282
maltbrød7.50,750.6236
hovedbrød7.01,245.8210
bordbrød6.91,243.2214
Ukrainsk brød6.61,239.6198
hvitløksbrød20.32.155.5323
ciabatta-brød7,73.847.8262
rugbrød11.02.758,0310
fullkornsbrød10.12,357.1295

Konditori

aprikos syltetøy0,00,062.0236
kvede syltetøy0,40,270.6273
appelsin syltetøy2.60,570,0245
tyttebærsyltetøy0,20,164.6244
kirsebærsyltetøy0,00,064,0256
pæresyltetøy0,30,270.8273
melon syltetøy0,30,144.7197
jordbærsyltetøy0,30,158,0219
fiken syltetøy0,00,062.0236
jordbærsyltetøy0,30,174.0285
sitronsyltetøy0,00,060,0240
bringebærsyltetøy0,60,270.4273
mandarinsyltetøy0,70,275.9294
havtorn syltetøy0,73.734.4165
løvetann syltetøy0,60,148,0191
fersken syltetøy0,50,066.8258
plommesyltetøy0,40,374.2288
blåbærsyltetøy0,40,256.1214
solbærsyltetøy0,60,172.9284
chokeberry jam0,40,074.8387
eple syltetøy0,40,368.2265
vafler med fettfylling3.430.264,7539
vafler med fruktfyll3.22.880.9350
ganache4.934.552.5542
ganache hvit3.937.248.9547
ganache sjokolade4.934.552.5542
hematogen6.03.075,7354
appelsin syltetøy0,80,463,0268
banan syltetøy0,10,059.2215
tyttebærsyltetøy0,80,759,0250
kirsebærsyltetøy0,00,056.5226
jordbærsyltetøy0,00,065,0272
bringebærsyltetøy0,70,423.9106
syltetøy mandarin0,30,070.8276
fersken syltetøy0,50,066.8258
plommesyltetøy0,40,373.2288
blåbærsyltetøy0,40,253.1214
eple syltetøy0,00,024.0245
geléoransje2.80,020.388
kirsebærgelé2.80,014.056
geléjordbær2.50,015.669
sitrongelé2.80,020.388
melk gele2.71,22.432
eple gelé2.50,015.669
marshmallow0,80,078,5304
godteri karamell0,00,196.2362
fruktkaramell0,10,192.2357
sjokolade-nøtter karamell1.89.286.8420
rosinmuffin6.417.653.6384
godteri raffaello9.347.838.8623
godteri rondo0,60,098.4405
stekte godterier5.326.965.6523
godteri marihøne krem2.74.482.4351
fløte godteri7.531.855.8523
lakris godteri3.710.069,0385
melkesukker2.74,382.3364
fondant godteri2.24.683.6369
frukt godteri1.68.675.8369
sjokoladegodteri4.039.554.2569
confiture0,90,240.3183
konditorkrem0,226.016.5300
maisstenger8.31,275,0325
mais pinner søtt4.713.082.9467
lukma2.02.175.6380
fruktgelé0,40,076.6293
frukt- og bærmarmelade i sjokolade1.59.264.2349
marmelade kiler0,00,086.6318
marsipan6.821.265.3479
nougat med mandler og tyttebær6.022.060,0465
nougat med nøtter og kandiserte frukter6.516.065,0430
nutella lim6.831.056,0530
lim inn0,50,080.8310
rustikke kaker8.126.857,8444
kjekscracker11.313.467.1352
Maria cookies8.78.870.9400
mandelkaker7.022.764,7486
havrekjeks6.514.471,8437
kjeks med bakt melk7.226.563,0519
smørkaker10.45.276.8458
cookie brushwood8.83.742.5283
luftkake3.116.368.5419
yoghurtkake7.024.626.1352
kake carmen2.919.452.8390
kakepotet3.720.047.6355
kakerør med krem1.725.250.9454
eclair kake med krem3.230.836.2439
shortbread med syltetøy5.921.156.3437
aprikos syltetøy0,30,064,0242
pæresyltetøy0,10,156.8215
plommesyltetøy0,60,573.6285
eple syltetøy0,40,040,0190
Tula pepperkaker5.86.571,6364
pepperkaker5.96.570.5353
Turkish Delight0,80,779.4316
ostepust12.316.543,7376
søtt strå9.16.169.3372
saltet halm9.44.567,0347
juicer10.18.840.5274
kjeks til te10.02,373.8397
kjeks med rosiner8.44.978,5395
kjeks med sukker9.54.272.1368
kremete kjeks9.79.172.9414
deig til dumplings7.91.450.6234
mager gjærdeig5.86.449.3274
shortbreaddeig6.521.649.9403
usyret deig9.03.040.6225
pepperkakedeig4.82.877,7336
hakket deig6.017.240.2304
frukt i sjokolade0,815.611.0179
halva11.629.754.0523
solsikkehalva11.629.754.0523
churchkhela5.015.063,0410

Iskrem

melkis3.23.521.3126
melk jordbær iskrem3.82.822.2123
iskrem melk creme brulee3.53.523.1134
melk nøtteis5.46.520.1157
melkesjokoladeis4.23.523.0138
iskrem sundae3.215.020.8227
iskrem sundae creme brulee3.015.023.0235
iskrem nøtte iskrem5.218.019.9259
iskrem sundae sjokolade3.615.022.3236
iskremaktig3.310.019.8179
is jordbær3.88.020.9165
iskrem krem ​​brulee3.510.021.6186
iskrem nøtteaktig5.513.018.6210
kremet sjokoladeis3.510.021.5188
iskrem3.520.019.6270

Kaker

assortert kake4.714.936.1294
bankettkake3.919.545.3367
kake monogram master5.012.038.1274
kake verona5.019.839.3350
vivaldi kake4,312.852.6340
kirsebærhagekake3.015.636.2298
kake pinnsvin4.125.050.9445
sikksakkake6.216.837.2311
vinterkirsebærkake3.16.155.5282
kake gyldenøkkel5.415.049.2357
isabella kake4.618.626.5291
kake fristelse7.621.459.9442
yoghurtkake med tyttebær2.510.135.4240
kakekarusell12.924.935.2416
kongenøttkake7,727.529.5396
creme brulee kake5.413.436.5285
Leningrad kake4,323.657.9454
valmuefrøkake11.437.440.2543
bringebærkake6.124.237.8411
kakemaske4.716.349,7357
kake honning tale6.424.854.7467
honningkake6.029.048.9478
Napoleon kake6.442.238,7558
kake stilleben4.214.748.4341
Otello kake5.915.455.9379
pancho kake5.613.133.5270
kakepyramide4.514.034.5284
kakestokk2.617.850.6354
kakeflukt5.724.855.4456
kakefugl3.017.862.6412
kakeglede3.716.148,5344
Garden of Eden kake3.38.743.4264
kakerose4.018.159,7404
kake med svisker4.522.731.0346
kake med svisker og tørkede aprikoser4.522.742.5392
kremet nøttekake2.913.535.3275
rømmekake med ananas4.817.540.6339
rømmekake med honning3.319.525.8292
rømmekake med fersken4.817.540.6339
rømmekake med svisker4.817.540.6339
kake fristelse4.09.041.2234
tartuffe kake3.323.858.3461
kremet ostemasse3.38.037.6236
kake triumf3.915.335.6292
trøffelkake4,322.631.1345
trøffelkake med kaffe3.727.346.1445
trøffelkake med valmuefrø3.727.346.1445
trøffelkake med nøtter3.727.346.1445
trøffelkake med sjokolade3.727.346.1445
kake svart prins5.919.339.4348
Magert appelsinkake5.58.012.8145
mager kake med sitron og bringebær5.58.012.8145
mager kake med nøtter6.29.113.0159
mager bærkake5.58.012.8145

Sjokolade

sjokoladepremie3.924.657.9471
sjokoladesneller8.734,753.5561
kitkat sjokolade6,328.261.1524
sjokolademars4.418.268,0453
melkemelk sjokolade5.731.057.6534
melkeaktig sjokolade3.616.871,7452
sjokolade nøtter peanøtter10.628.549.8498
piknik sjokolade7.428.856.6504
sjokolade snickers9.327.954.6507
twix sjokolade5.025.063,0496
Babaevsky bitter sjokolade8.036,046.8540
Babaevsky original sjokolade6.936,052.1552
sjokoladehvit4.230.462.2541
hvit sjokolade med kokosnøtt7.335,054.6562
bitter sjokolade6.235.448.2539
melkesjokolade6.935,754.4550
sjokolade med nøtter6.640.949.9580

Råvarer og krydder

matagar4.00,076,0301
adjika1.03.75.859
anis17.615.935.4337
stjerneanis18.016.050,0337
basilikum2.50,64,327
buljongterning2.02.04.040
vanillin0,10,112.7288
vanilje1,20,112.5287
nellik6.020.127.0323
sennep5.76.422.0162
gjær12.72.70,075
ginseng0,00,010.041
tørr surdeig11.02.067,0330
tørkede greener3.00,024.5210
zira12.05.032,0112
ingefær1.80,815,880
kamfer0,00,00,0-
Kardemomme10.86,768.5311
karri12.713.825.0352
ketchup1.81.022.293
kokosflak13.065,014.0592
koriander1.50,05.025
kanel3.93.279.8261
potetstivelse0,10,079.6300
maisstivelse1.00,685.2329
xylitol0,00,097,9367
gurkemeie12.713.858.2325
laurbærblad7.68.448,7313
sitronsyre0,00,00,0-
diettmajones1.420.04.4204
hjemmelaget majones (ferdig)5.358,74.5568
bordmelk majones2.467,03.9627
merian12.77.060.6271
akasie honning0,80,071.0288
lyng kjære0,80,081.5329
bokhvete kjære0,50,076.8309
lime honning0,60,079,7323
kjære kan0,30,082.4331
solsikkehonning1.00,079,0320
raps honning0,80,081.5329
blomst honning0,30,080.1322
muskat20.050,07.0556
tørket oregano11.010.321.6306
tørket paprika14.112.854.0282
sirup0,00,378.3296
hvit pepper10.42.142.4296
allspice6.18.750,5263
grønne erter2.00,27.940
malt rød pepper0,70,34.621
pepperoni1.40,65.9tretti
Svart pepper14.73.041,6252
malt svart pepper10.43.338,7251
chili2.00,29.540
tørket persille22.44.421.2276
bakepulver0,10,019.679
rosmarin3.35.920.7131
sukker0,00,099,7398
vaniljesukker0,00,098,5394
lønnesukker0,10,290,9354
rørsukker0,00,099.4398
granulert sukker0,00,099,7398
raffinert sukker0,00,099,9400
melis0,00,099,8374
kirsebærsirup0,30,164,0256
lønnesirup0,00,167.4260
jordbærsirup0,20,039.5154
bakepulver0,00,00,0-
soyasparges45,020.020.0440
rugmalt9.81,266.4316
salt0,00,00,0-
havsalt0,00,00,0-
aioli saus2.086,50,8791
appelsinsaus0,64.63.155
grillsaus0,60,739.4166
soppsaus1,24.86.282
karrysaus1.423.114.9267
sursøt saus0,30,839,7167
tranebærsaus0,21.042.2180
løksaus1,36.14.875
melkesaus2.07.15.284
pesto5.045,06.0454
fiskesaus2.91.74.843
rømmesaus1.95.75.278
soyasaus3.50,011.058
tartar saus0,946,07.0464
teriyaki saus5.90,015.589
tomatsaus1.77.84.580
krydret tomatsaus2.50,021.898
Oyster saus3.50,021.3121
chilisaus2.50,330.1120
brødsmuler9.71.977.6347
timian (timian)5.61.710.5101
tkemali5.040,010.0418
karve19.814.611.9333
tomatpuré5.61.516.792
italienske urter12.46.526.0259
tørket dill2.50,56,340
balsamico0,50,017.088
hvitvinseddik0,00,05.9fjorten
bordeddik 9%0,00,03.032
eple cider eddik 3%0,00,02,3elleve
eplecidereddik 5%0,00,00,718
eple cider eddik 6%0,00,07.2fjorten
humle-suneli5.040,010.0417
pepperrot tørket3.20,410.556
revet pepperrot3.20,410.556
appelsinskall0,90,13.0seksten
grapefruktskall0,70,26.529
kalkskall0,90,13.0seksten
sitronskall0,90,13.0seksten
sikori1.70,24.121
tørket hvitløk16.00,475,0345
salvie3.70,48.049
safran11.45.965.4310
dragon1.50,05.025

Melkeprodukter

melk 0,5%2.80,54.935
melk 0,7%3.30,74.738
melk 1%3.31.04.841
melk 1,5%2.81.54.744
melk 2,5%2.82.54.752
melk 3,2%2.93.24.759
melk 3,6%2.83.64.762
melk 4,5%3.14.54.772
hoppemelk2.21.05.841
geite melk3.63.34.868
kokosnøttmelk1.814.92.7152
fersk kumelk2.93.54.762
sauemelk6.57,74.8110
soyamelk3.31.85.754
skummetmelkpulver33.21.052.6339
helmelkspulver26.025.037.5476
bakt melk3.06.04.784
kefir 0%3.00,13.8tretti
kefir 1%2.81.04.040
kefir 1,5%3.31.53.641
kefir 2%3.42.04.751
kefir 2,5%2.82.53.950
kefir 3,2%2.83.24.156
krem 9%2.89.04.0107
krem 10% (lite fett)3.010.04.0118
krem 15% (lite fett)2,315.03.6161
krem 20% (middels fett)2.820.03.7205
krem 33% (klassisk)2.233,04.0322
rømme 10% (lite fett)3.010.02.9115
rømme 12%2.712.03.9133
rømme 15% (lite fett)2.615.03.0158
rømme 18%2.518.03.6184
rømme 20% (middels fett)2.820.03.2206
rømme 25% (klassisk)2.625.02.5248
rømme 30%2.430.03.1294
rømme 40% (fett)2.440,02.6381
gjæret bakt melk 1%3.01.04.240
gjæret bakt melk 2,5%2.92.54.254
gjæret bakt melk 3,2%2.93.24.157
gjæret bakt melk 4%2.84.04.267
gjæret bakt melk 6%5.06.04.184
ostemasse melk 0,1%3.00,13.8tretti
ostemasse 1%3.01.04.140
ostemasse 2,5%2.92.54.153
ostemasse 3,2%2.83.24.158
koumiss3.00,16,341
acidophilus 0,1%3.00,13.931
acidophilus 1%3.01.04.040
acidophilus 3,2%2.83.23.857
acidophilus 3,2% søt2.83.28.677
naturlig yoghurt 2%4,32.06.260
naturlig yoghurt 3,2%5.03.23.566
frukt yoghurt 1,5%3.71.58.963
fruktyoghurt 3,2%5.03.28.585
varenetter 2,5%2.82.54.050

Ost og ostemasse

Adyghe-ost18.514.00,0240
Altai-ost26.026.53.5356
ravost31.010.010.0220
Appenzeller-ost24.731.72.0403
brieost21.023.00,0291
fetaost (laget av kumelk)17.920.10,0260
fetaost (laget av sauemelk)14.625.50,0298
gouda ost25.027.02.0356
Nederlandsk ost26.026.80,0352
landost10.35.33.0103
hjemmelaget ost12.75.04.0113
dor blåmuggost21.030.00,0354
grønn ost26.026.53.5356
sur melkost31.00,70,3133
geitost21.321.70,7290
røkt pølseost23.019.00,0271
røkt ost27.725.37.3380
Kostroma-ost25.226.30,0345
Lettisk ost23.324.10,0316
maasdam ost23.526.00,0350
mascarpone ost4.841.54.8412
Moskva-ost26.026.53.5356
mozzarella ost18.024.00,0240
marmorost24.825.20,0326
Parmesan ost33,028.00,0392
bearbeidet ost16.811.223.8257
bearbeidet sjokoladeost11.618.525.8311
Poshekhonsky-ost26.026.50,0350
Baltisk ost24.625.20,0332
ricotta-ost11.013.03.0174
Roquefort-ost20.028.00,0337
Russisk ost24.129.50,3363
blå ost20.029.00,0340
sulguni-ost20.024.00,0290
løpeost22.023.40,0305
gårdost18.514.11.5207
Oster Feta17.024.00,0290
Philadelphia ost5.424.03.2253
cheddarost23.032,00,0392
Chechil ost19.522.81.9313
sveitsisk ost24.931.80,0396
edamost24.026.00,0330
bearbeidet ravost7.027.34.0289
Jaroslavlost26.226.60,0350
ostemasse cottage cheese18.63.618.2183
glasert ost8.527.832,0407
cottage cheese 0% (fettfri)16.50,01,371
cottage cheese 0,1%16.70,12.076
cottage cheese 0,6% (lite fett)18.00,61.888
cottage cheese 1%16.31.01,379
cottage cheese 1,8% (lite fett)18.01.83.3101
cottage cheese 11%16.011.01.0170
cottage cheese 18% (fett)14.018.02.8232
cottage cheese 9% (fet)16.79.02.0159
albumin cottage cheese11.00,02.052
hjemmelaget cottage cheese (fra melk 1%)17.66.411.3166
tofu ostemasse8.14.20,673
ostemasse7.123.027.5341

Kjøttprodukter

kokt svinekjøtt22.631.60,0375
svinestek11.449.30,0489
braised svinekjøtt22.631.60,0375
indrefilet av svin19.47.10,0142
magert svinekjøtt19.47.10,0160
Skinke18.021.30,0261
svinelever18.83.60,0108
grisetunge14.216.80,0208
svinekjøtt nyrer13.03.10,080
grisehjerte15.13.20,089
kjøttdeig17.021.00,0263
fett2.489,00,0797
kokt biff25.816.80,0254
roastbiff32,728.10,0384
biffgryte16.818.30,0232
okse indrefilet20.22.80,0106
bifflever17.43.10,098
biff nyre12.51.80,066
biff hjerte15.03.00,087
biff tunge13.612.10,0163
biff hjerner9.59.50,0124
magert biff22.27.10,0158
kjøttdeig17.220.00,0254
kokt kalv30.70,90,0131
kalvben19.93.10,0108
kalvekjøtt20.52.40,0105
kalvelever19.23.34.1124
kokt lam24.621.40,0291
stekt lam20.024.00,0320
lammestuing20.020.90,0268
lammelår18.018.00,0232
lam nyrer13.62.50,077
lammelever18.72.90,0101
lamhjerte13.52.50,082
kjøttdeig17.023.00,0282
fårekjøtt12.616.10,0195
stekt kanin25.06.0-155
kanin kjøttdeig19.57.40,7147
kaninlever19.010.00,0166
geitekjøtt18.016.00,0216
bacon23.045,00,0500
skinke22.620.90,0279
brawn12.632,00,5336
prosciutto22.620.90,0279
jamon34.816.11,3241
kjøttpate16.423.30,4277
leverpostei11.628.92.5317
biffleverpostei18.111.17.0177
biffgryte14.117.40,0214
svinekjøtt13.035,00,0367
hakket pølse12.332.42.9352

Pølser

kokt pølse13,722.80,0260
m / røkt pølse28.227.50,0360
p / røkt pølse16.244.60,0466
pølse med / tørket24.138.31.0455
røkt pølse9.963.20,3608
leverpølse14.428.52.2326
pølse brawn11.328.40,3340
blodpølse9.019.514.5274
lammepølse16.019.30,0238
jakt pølser p / røkt27.424.30,0326
biff pølser11.418.21.5215
svinepølser10.131.61.9332
kyllingpølser11.019.02.6226
melkepølser12.325.30,0277
svinepølser11.830.80,0324
biff pølser10.420.10,8226
kyllingpølser10.822.44.2259
svinekjøtt10.033,00,0337

Fugl

kokt kylling25.27.40,0170
fritert kylling26.012.00,0210
røkt kylling27.58.20,0184
kyllingbryst23.21.70,0114
kyllingbenspinne19.38.70,0161
kyllinglår17.315.30,0211
kyllinglever20.45.91.4140
kyllinghjerte15,810.30,8159
kokt kyllingfilet30.43.50,0153
kyllingvinger19.212.20,0186
kyllinglår16.810.20,0158
hakket kylling17.48.10,0143
kalkunlever19.522.00,0276
kokt kalkunfilet25.01.0-130
stekt kalkun28.06.0-165
hakket kalkun20.08.00,0161
kokt and19.718.80,0248
røkt and19.028.40,0337
grillet and22.619.50,0266
andelever15,838,00,0405
kokt gås19.341.2-447
stekt gås22.958.8-620
gåselever15.239,00,0412
vaktel18.217.30,4230
fasan18.020.00,5254
ryper18.020.00,5254
perlehøns20.62.50,0110
treryper18.020.00,0254
duekjøtt18.523.80,0294
Gåselever11.443.84.7462
omelett9.615.41.9184
Omelett med ost16.329.72.6342
stekt egg11.915.30,7192
eggepulver46,037.34.5542
kyllingegg12.710.90,7157
kokte kyllingegg i en pose12.711.50,7157
hardkokte kyllingegg12.911.60,8160
bløtkokte kyllingegg12.811.60,8159
gåsegg13.913.31.4185
kalkunegg13.111.70,7165
vaktelegg11.913.10,6168
andegg13.314.50,1185

Fisk og sjømat

ansjos atlantisk20.16.10,0135
rød multe (sultanka)19.43.80,0117
hvitøyet17.52.00,088
beluga fersk21.00,70,0147
gobies i tomatsaus17.52.00,088
goby17.52.00,088
soltørket mort46.45.50,0235
røkt mort31.16,30,0181
fersk vobla18.02.80,097
brune alger1.70,68.343
alger grønt1.50,05.025
algerød1.50,05.025
wakame tang3.00,68.645
alger dals1.50,05.025
limu tang1.70,24,325
alger spirulina4.22.59.979
rosa laks20.56.50,0142
dorado18.03.00,096
ruff17.52.00,088
steinbit16.05.00,0109
Rød kaviar32,015.00,0263
svart kaviar28.09.70,0203
torsk rogn24.00,20,0115
akkar21.22.82.0122
flyndre16.51.80,083
blekksprut16.20,70,879
crucian karpe17.71.80,087
karpe16.05.30,0112
chum22.05.60,0138
multe21.00,40,0124
brisling17.17.60,0137
smelte15.44.50,0102
krabbe blå18.11.10,087
Kamchatka krabbe18.30,60,084
krabbekjøtt6.01.010.073
krabbepinner6.01.010.073
rudd18.33.00,0100
reke22.01.00,097
tiger reker19.20,60,089
hummer (nakkekjøtt)17.52.00,088
langoustine20.61.52.4112
brasme17.14.10,0105
tench7.01.80,040
hummer18.80,90,590
laks19.86,30,0142
oljete fisk18.84.20,0112
blåskjell9.11.50,050
lamprey17.52.00,088
sei15.90,90,072
lodde13.411.50,0157
hermetisk sjømat10.01.71,361
tang0,85.10,049
navaga16.11.00,073
rød laks20.38.40,0157
havabbor15.31.50,079
abbor18.50,90,082
fersk omul17.52.0-88
stør16.410.90,0163
blekksprut18.20,00,073
blekksprut mini14.91.02.282
fersk kveite18.93.00,0102
pelengas18.05.00,084
hyse17.20,20,071
fersk mort17.52.00,088
kolmule16.10,9-72
kreps20.31,31.097
rapana16.71.10,077
sei19.40,90,092
saury fersk18.612.0-182
røkt sild25.45.6-152
sardin20.69.6-169
sardin i olje24.113.9-221
sardin i tomatsaus17.09.91.4162
stellar stør17.011.8-160
sild16.310.7-161
syltet sild16.512.63.4192
salt sild19.815.40,0217
laks21.66.0-140
havabbor18.03.0-99
skråningen24.01.60,0110
makrell18.013.20,0191
steinbit16.88.5-143
hestemakrell19.05.0-119
sterlet17.06.1-122
sander19.20,7-84
surimi15.20,96.899
RAM17.52.00,088
rasp17.83.4-102
sølvkarpe hvit frisk19.50,90,286
trepang7.30,60,034
torsk17.70,7-78
tunfisk23.01.0-101
tyll17.52.00,088
kviser14.530.5-332
ferske østers14.06.00,395
ørret19.22.1-97
fugu16.41.60,0108
harr17.52.00,088
kulmule16.62.20,086
sabrefish17.52.00,088
brisling pate12.014.05.3195
brisling17.432.40,4363
gjedde18.40,8-82
yukola25.05.00,0145
havets språk10.35.2-88

Oljer og fett

vegetabilsk olje0,099,00,0899
uraffinert vegetabilsk olje0,099,00,0899
smør0,582.50,8748
usaltet bondesmør1.072.51.4662
bondesaltet smør1.072.51.4662
margarin med lite kaloriinnhold0,560,00,7545
fløte margarin0,582.00,0745
bordmelk margarin0,382.01.0743
peanøttsmør0,099,90,0899
kakaosmør0,099,90,0899
kokosolje0,099,90,0899
maisolje0,099,90,0899
sesamolje0,099,90,0899
linfrøolje0,099,80,0898
mandel olje0,090,70,0816
oliven olje0,099,80,0898
nøttesmør0,0100,00,0899
palmeolje0,099,90,0899
solsikkeolje0,099,90,0899
raps-soyaolje0,099,90,0899
rapsolje0,099,90,0899
soyabønneolje0,099,90,0899
ghee0,299,00,0892
sjokoladesmør1.562.018.6642
dyrefett0,099,70,0897
konfektfett0,099,80,0898
kokefett0,099,70,0897
fiskeolje0,0100,00,0902
gjengitt svinekjøttfett0,099,60,0896

Alkoholfri drikke

brød kvass0,20,05.227
cola0,00,010.442
cola lys0,00,00,0-
kaffe med melk og sukker0,71.011.258
kaffe med kondensert melk0,70,910.955
kaffe med kondensert melk og sukker0,60,613.662
limonade0,00,06.426
mirinda0,00,07.531
pepsi0,00,08.738
sprite0,10,07.029
fanta0,00,011.748
svart te med sitron og sukker0,20,17.128
svart te med melk og sukker0,70,88.243
energi drikke0,00,011.345

Saft og kompott

aprikoskompott0,50,021.085
aprikosjuice0,90,19.038
ananaskompott0,10,114.071
ananas nektar0,10,012.954
Ananas jus0,30,111.448
oransje nektar0,30,010.143
appelsinjuice0,90,28.136
vannmelon juice0,60,15.938
bananjuice0,00,012.048
Bjørkejuice0,10,05.824
druekompott0,50,019.777
druesaften0,30,014.054
kirsebærkompott0,60,024.599
kirsebærnektar0,10,012.050
Kirsebærjuice0,70,010.247
granateple juice0,30,014.564
grapefruktnektar0,20,010.444
grapefrukt juice0,90,26.5tretti
pærekompott0,20,018.270
pære nektar0,10,18.837
pærejuice0,40,311.046
tørket eplegele0,10,016.366
eple gelé0,10,123,797
jordbær juice0,60,47.031
tranebærjuice0,40,311.046
tørket fruktkompott uten sukker0,80,014.260
sitronsaft0,90,13.0seksten
mango jus0,00,013.554
mandarinkompott0,10,018.169
mandarinsaft0,80,38.136
gulrotjuice1.10,16.428
ferskenkompott0,50,019.978
ferskenektar0,20,09.038
ferskenjuice0,90,19.540
plommekompott0,50,023.996
plomme nektar0,10,011.046
plommejuice0,80,09.639
tomat juice1.10,23.821
gresskarjuice0,00,09.038
kirsebærkompott0,50,019.978
eplekompott0,20,022.185
eple nektar0,10,010.041
eplejuice0,40,49.842
* data er angitt for 100 g produkt

Helt eller delvis begrensede produkter

I det store og hele er det ingen kategoriske forbud mot forbruk av denne eller den andre maten mens du opprettholder et diett i kalorier. For å øke effektiviteten til dette diettregimet og redusere sannsynligheten for å føle seg sulten, anbefaler ernæringseksperter å ekskludere de mest kaloririke matvarene (sukkerholdige matvarer, hurtigmat, søtsaker, snacks osv.) Fra sitt eget kosthold, eller i det minste begrense forbruket betydelig. Lignende anbefalinger gjelder alkoholholdige produkter, siden sterke drikker ikke bare ofte har sitt eget betydelige kaloriinnhold, men også bidrar til å dempe ansvarsfølelsen, noe som kan føre til en nedbrytning av dietten..

Tabell over forbudte produkter

Snacks

Proteiner, gFett, gKarbohydrater, gKalorier, kcal
potetgull5.530.053,0520
nori chips24.923.847.6476
fruktchips3.20,078.1350
popcornkaramell5.38.776.1401
salt popcorn7.313.562.7407
ostepopcorn5.830.850.1506

Bakeri produkter

brød7.52.950.9264
kalach7.90,851,6249
bolle7.68.856.4334
bagel7.910.857.2357
hvete brød8.11.048.8242

Konditori

syltetøy0,30,263,0263
ganache4.934.552.5542
syltetøy0,30,156,0238
marshmallow0,80,078,5304
sukkertøy4,319.867,5453
confiture0,90,240.3183
marengs2.620.860.5440
lim inn0,50,080.8310
kjeks7.511.874.9417
kake3.822.647,0397
syltetøy0,40,258.6233
pepperkaker5.86.571,6364
juicer10.18.840.5274
halva11.629.754.0523
churchkhela5.015.063,0410

Iskrem

iskrem3.76.922.1189

Kaker

kake4.423.445.2407

Sjokolade

sjokolade5.435.356.5544

Råvarer og krydder

vanilje1,20,112.5287
ketchup1.81.022.293
majones2.467,03.9627
honning0,80,081.5329
sirup0,00,378.3296
sukker0,00,099,7398
salt0,00,00,0-

Melkeprodukter

kondensert melk7.28.556,0320
bakt melk3.06.04.784
krem 35% (fett)2.535,03.0337
rømme 40% (fett)2.440,02.6381

Kjøttprodukter

svinestek11.449.30,0489
fett2.489,00,0797
roastbiff32,728.10,0384
stekt lam20.024.00,0320
bacon23.045,00,0500
skinke22.620.90,0279
biffgryte14.117.40,0214
svinekjøtt13.035,00,0367

Pølser

kokt pølse13,722.80,0260
m / røkt pølse28.227.50,0360
p / røkt pølse16.244.60,0466
pølse med / tørket24.138.31.0455
røkt pølse9.963.20,3608
leverpølse14.428.52.2326
blodpølse9.019.514.5274
pølser10.131.61.9332
pølser12.325.30,0277
svinekjøtt10.033,00,0337

Fugl

grillet and22.619.50,0266
stekt gås22.958.8-620
Gåselever11.443.84.7462

Fisk og sjømat

tørket fisk17.54.60,0139
røkt fisk26.89.90,0196
marinert fisk1.73.011.482
saltfisk19.22.00,0190

Oljer og fett

smør0,582.50,8748
fløte margarin0,582.00,0745
dyrefett0,099,70,0897
kokefett0,099,70,0897

Alkoholholdige drikkevarer

brandy0,00,00,5225
whisky0,00,00,4235
vodka0,00,00,1235
cognac0,00,00,1239
brennevin0,31.117.2242
øl0,30,04.642
portvin0,40,012.0163
rom0,00,00,0220
champagne0,20,05.088

Alkoholfri drikke

sprudlevann0,00,00,0-
cola0,00,010.442
limonade0,00,06.426
mirinda0,00,07.531
pepsi0,00,08.738
sprite0,10,07.029
fanta0,00,011.748
* data er angitt for 100 g produkt

Kalori diett meny (mat rutine)

Menyen med alle varianter av kalorifattig mat bør utformes individuelt, som en helhet, basert på personlig smak i valg av mat, men samtidig gi preferanse til sunn og sunn mat. Det totale kaloriinnholdet i alle måltider per dag må tilsvare den beregnede og allerede reduserte hastigheten på inntak / forbruk av matenergi, som gjør at du kan gå ned i vekt effektivt og, viktigere, ikke farlig.

Måltider, hvor antallet skal være minst fem per dag, må praktiseres til en viss tid med omtrent samme pauser mellom seg for å unngå sult. Av samme grunn bør måltidene tilberedes på en sunn måte og være så tilfredsstillende som mulig. Det er best å planlegge ditt eget kosthold en uke i forveien, og fylle på nødvendig og variert mat på forhånd. I prinsippet, prøv å ikke kjøpe eller ha potensielt usunne og kaloririke matvarer hjemme..

Absolutt alle konsumerte faste og flytende matvarer må veies på kjøkkenskala, beregne kaloriinnholdet, skrive det ned i tall og bare deretter spise det. Ikke glem å telle til og med tilsynelatende ubetydelige tilsetningsstoffer som salatdressinger, matlagingsingredienser, etc..

Hold deg til et rikelig drikke regime, hovedsakelig lener deg på filtrert vann. Ta med så mange stivelsesholdige grønnsaker og magert kjøtt på menyen som mulig. Når du forlater huset i lang tid, ta med deg mat som allerede er beregnet i kalorier, som kan brukes som matbit. For å øke effektiviteten til et diett med lite kalori, følg alle prinsippene for slikt vekttap beskrevet ovenfor..

Eksempel på 1200 kalori diettmeny

Et visuelt hjelpemiddel for å lage en ukentlig diett etter kalorier kan være følgende diett på 1200 kcal per dag, som er den mest populære blant sitt eget slag..

mandag

MåltidProdukter / retterKalorimåltid
Første frokost
  • havregrynkaker 50 g;
  • rosiner 50 g.
360
Lunsj
  • 1% kefir 200 ml;
  • korn chips 2 stk.
157
Middag
  • kokt / bakt kyllingfilet 100 g;
  • brun kokt ris 100 g;
  • tomat 1 stk.
346
Ettermiddagsmatbit
  • 1,5% klassisk yoghurt 125 g;
  • kiwi 1 stk.
133
Middag
  • tunfisk i sin egen juice 200 g;
  • et par salatblader.
196

Den totale daglige næringsverdien er 1192 kcal.

tirsdag

MåltidProdukter / retterKalorimåltid
Første frokost
  • kokt bokhvete med smør 200 g;
  • slankebrød 2 stk.
356
Lunsj
  • 1% cottage cheese 100 g;
  • eple 1 stk.
148
Middag
  • biff 100 g;
  • kirsebærtomater 3 stk.
364
Ettermiddagsmatbit
  • kornbrød 2 stk.;
  • gulrotjuice 200 ml.
152
Middag
  • stuet fettfattig fisk 100 g;
  • grønn salat 100 g.
155

Den totale daglige ernæringsverdien er 1175 kcal.

onsdag

MåltidProdukter / retterKalorimåltid
Første frokost
  • kokt egg 1 stk.
  • kornknekkebrød 2 stk.
368
Lunsj
  • pære 1 stk.
  • valnøtter 3 stk.
162
Middag
  • 27% kostost 50 g;
  • sjømat salat 250 g.
352
Ettermiddagsmatbit
  • 1,5% klassisk yoghurt 125 g;
  • grønnsakssalat 150 g.
148
Middag
  • omelett med tomat og grønn løk.
169

Den totale daglige næringsverdien er 1199 kcal.

Torsdag

MåltidProdukter / retterKalorimåltid
Første frokost
  • havregryngrøt 200 g;
  • grapefrukt 1 stk.
345
Lunsj
  • 5% cottage cheese med urter 150 g.
182
Middag
  • kokt kalvekjøtt 200 g;
  • grønne erter 100 g.
334
Ettermiddagsmatbit
  • grillede champignoner med løk og tomater 150 g.
134
Middag
  • vegetabilsk gryte 150 g;
  • Parmesanost 20 g.
182

Den totale daglige ernæringsverdien er 1177 kcal.

fredag

MåltidProdukter / retterKalorimåltid
Første frokost
  • fullkorns knekkebrød 3 stk.
  • tørkede aprikoser 60 g.
336
Lunsj
  • posjert egg 1 stk.
  • grønnsaksjuice 200 ml.
114
Middag
  • risotto med sopp 150 g.
380
Ettermiddagsmatbit
  • bakte epler med cottage cheese 200 g.
188
Middag
  • hake i ovnen med urter 150 g.
142

Den totale daglige ernæringsverdien er 1160 kcal.

lørdag

MåltidProdukter / retterKalorimåltid
Første frokost
  • melk gryn 250 g;
  • svisker 50 g.
360
Lunsj
  • mozzarellaost 50 g;
  • tomat 1 stk.
148
Middag
  • kyllingsuppe med bokhvete og poteter 350 g.
335
Ettermiddagsmatbit
  • havre yoghurt 100 g;
  • oransje 1 stk.
148
Middag
  • kokte reker med urter 150 g.
168

Den totale daglige ernæringsverdien er 1159 kcal.

søndag

MåltidProdukter / retterKalorimåltid
Første frokost
  • granulert cottage cheese 200 g;
  • friske / frosne bær 50 g.
254
Lunsj
  • diettbrød 2 stk.
  • 2,5% surmelk 125 g.
129
Middag
  • Kinesiske bønner med svinekjøtt 250 g;
  • rå grønnsaker.
454
Ettermiddagsmatbit
  • salat med egg og reddik;
  • eplejuice 100 g.
141
Middag
  • kokt kalkunfilet 100 g;
  • gresskarpuré 50 g.
174

Den totale daglige ernæringsverdien er 1152 kcal.

Kalori diett oppskrifter

Hvis du følger en diett med kaloritelling, er det i prinsippet tillatt å tilberede retter som passer inn i grensene for det beregnede dietten, spesielt siden i dag kan du finne slike oppskrifter på Internett med bilder og indikere kalorier, inkludert til og med oppskrifter på diettdesserter med kalorier, uten store vanskeligheter... Som et eksempel nedenfor er kostholdsmåltider med kalorier som kan hjelpe deg med å diversifisere og berike vekttapsprosessen..

Kinesiske bønner med svinekjøtt

  • grønne bønner - 200 g;
  • svinekjøtt med lite fett - 200 g;
  • hvitløk - 2-3 tenner.;
  • ingefærrot - 15 g;
  • daikon - 100 g;
  • soyasaus - 3 ss. l.;
  • sesamolje - 2 ss l.;
  • malt chili - etter smak.

Kinesiske bønner med svinekjøtt

Kok alle bønnene til de er halvkokte, skyll dem deretter under rennende vann og skjær dem i to. Varm sesamolje i en stekepanne, hell halvdelene av bønnene i den og stek dem på svak varme i 4-5 minutter. Overfør bønnene til en passende bolle for å tømme overflødig olje. Hakk ingefær og hvitløk fint og skjær daikonet i tynne strimler. Stek alt dette i samme panne i 2-3 minutter, smak til med pepper. Smør kjøttdeigen i en annen panne i 4-5 minutter. Tilsett bønner og kjøttdeig i grønnsaksblandingen, topp med soyasaus og la det surre i 1 minutt.

100 gram av denne retten inneholder 174 kcal.

Hjemlig stil gazpacho

  • agurker - 2 stk.;
  • tomater - 3 stk.;
  • løk og salat paprika - 1 stk.
  • hvitløk - 3 tenner.;
  • sitronsaft - 1 ss l.;
  • vann - 150 ml;
  • salt / pepper - etter smak.

Vask alle grønnsaker nøye. Fjern skinnene fra tomatene ved å skylle dem med kokende vann. Hakk hvitløk og løk fint. Hakk halvparten av pepper og agurk i eventuelle biter og legg dem i en blender. Tilsett alle tomater, hvitløk og løk der. Visp alt sammen til det er glatt, fortynnet med vann, sitronsaft og krydder. Overfør den kalde suppen til en dyp bolle og hakk de gjenværende agurk- og pepperhalvdelene inn i den..

100 gram av denne retten inneholder 18,7 kcal.

Bigus med kjøtt

  • magert svinekjøtt og storfekjøtt - 200 g hver;
  • vann - 200 g;
  • hvitkål og gulrøtter - 500 g hver;
  • løk - 2 stk.;
  • vegetabilsk olje - 3 ss. l.;
  • salt / pepper - 2 g hver.

Skjær alt kjøttet i små like store biter. Varm oljen i en tykkvegget gryte og legg kjøttbitene i den. Når all væsken fra kjøttet nesten er fordampet, tilsett finhakket løk og alle krydder i pannen. Etter ca 3 minutter, tilsett de raspede gulrøttene der og la det surre til det er halvkokt, rør av og til. Tilsett deretter finhakket kål i retten, tilsett vann og kok alt sammen under lokket i ytterligere 20 minutter.

100 gram av denne retten inneholder 95 kcal.

Ananas og rekesalat

  • ananasmasse - 300 g;
  • liten agurk - 1 stk.;
  • ris - 80 g;
  • reker - 8 stk.;
  • hjemmelaget majones - 2 ss. l.;
  • salt - 2 g.

Ananas og rekesalat

Skjær agurk og ananasmasse i middels terninger. Kok ris og reker i to separate gryter i saltvann. Skjær det siste i biter. Etter å ha tilsatt majones, bland alle tilberedte ingredienser og server..

100 gram av denne retten inneholder 116,2 kcal.

Havre yoghurt

  • havreflak - 250 g;
  • surdeig - 2,5 g;
  • eplecidereddik - 1 ts;
  • psyllium - 1 ts;
  • vann - 750 ml.

Legg flakene i bløt i eddik med en tredjedel av vannet i ca. 5 timer, skyll dem og mal dem forsiktig i en blender. Mens du tilsetter det gjenværende vannet, siler du den resulterende blandingen gjennom en sil og legger den i en kjele på svak varme. Ta blandingen til 40 ° C og tilsett surdeig og psyllium. Bland alt grundig, hell i beholdere og send til en yoghurtmaker i 9 timer.

100 gram av denne retten inneholder 90,9 kcal.

Gå ut av dietten

Etter å ha begrenset kaloriinnholdet i ditt eget næringsrike kosthold, vil en rask overgang til tidligere spisevaner naturligvis uunngåelig være årsaken til et raskt sett med allerede kastede kilo. Basert på dette er det ikke mindre viktig å opprettholde riktig utgang fra dietten enn den tidligere.

For å gjøre dette må du følge noen enkle regler, nemlig:

  • fortsett å lage alle måltider på sunne måter;
  • først opprettholde begrensninger på forbruket av sukker, salt og annen søppelmat;
  • praktisere et rikelig drikkeregime;
  • hold deg i form gjennom trening;
  • tilsett ikke mer enn 100 kcal per uke til menyen din, mens du nøye sporer alle endringene i vektindikatorene dine;
  • på denne måten, beregne ditt individuelle kaloriinntak på den daglige menyen, som gjør at du kan holde den ervervede kroppsvekten i en stabil tilstand.

Kontraindikasjoner

For et kalori diett med et korrekt beregnet næringsenergiunderskudd på opptil 20%, er det praktisk talt ingen absolutte kontraindikasjoner (unntak kan være alvorlige endokrine lidelser). Alle andre typer kalorifattig mat bør bare opprettholdes etter å ha konsultert en diettist, siden i dette tilfellet kan en rekke sykdommer føre til avslag på dietten..

For barn

I tilfelle av fedme, der årsaken bare var en banal overspising, og ikke noen kroniske sykdommer, kan en riktig beregnet kalorifattig diett godt praktiseres i ungdomsårene. Ellers er et kalori diett for barn kontraindisert..

Under graviditet og amming

Amming og gravide kan følge en diett med kaloritelling bare etter anbefaling fra en lege og under konstant tilsyn av en ernæringsfysiolog, mens reduksjonen i den daglige energiværdien på maten deres bør være minimal.

Fordeler og ulemper

Ved å følge en diett med et individuelt valgt kaloriinnhold eller allerede eksisterende diettregimer på 1200 kcal per dag, som anses som relativt trygge, kan følgende positive og negative aspekter forventes.

profferMinuser
  • Ingen harde forbud mot mat som forbrukes innenfor den valgte maksimale kalori terskelen på den daglige menyen.
  • Evnen til å balansere ditt eget næringsrike kosthold for grunnleggende makronæringsstoffer og andre nyttige forbindelser.
  • Jevne og konsekvente vekttapresultater minimerer sjansene for sammenbrudd.
  • Fravær av skarpe eller konstante sultangrep og som følge av dårlig helse.
  • Stabilisering av de viktigste metabolske prosessene i kroppen.
  • Tillatelsen til fysisk aktivitet i tilfelle en tilstrekkelig økning i det daglige kaloriinnholdet på din egen meny.
  • Det er ikke noe presserende behov for å tilberede din egen mat separat, da det er nok bare for å redusere porsjonen.
  • Konsolidering av vanen med å spise i henhold til reglene og normene for "sunn mat".
  • Behovet for daglig metodisk kontroll over kaloriinnholdet i kostholdet ditt.
  • Obligatorisk å føre nøyaktig oversikt over forbrukte matvarer og tilgjengeligheten av kjøkkenvekt.
  • Sannsynligheten for utilfredsstillende helse (døsighet, svakhet) i begynnelsen av dietten, inntil metabolsk restrukturering for å skaffe energi fra interne reserver (fett).

Nyttige tips

Ved langvarig kalorifattig ernæring kan det være tilfeller av såkalt vekttap, når prosessen med vekttap stopper helt eller bremser betydelig. Den beste måten å anspore ditt eget stoffskifte til ytterligere vekttap vil være mat "lasting" og den påfølgende "lossing" av kroppen umiddelbart etter den. For å gjøre dette, bør du spise den første dagen uten noen begrensninger, og tillate deg all tidligere forbudt mat, og gjøre neste dag lossing, for eksempel på kefir. Du kan også prøve å starte stoffskiftet på en mindre radikal måte, bare endre den daglige hastigheten på energiforbruk / forbruk i 2-3 dager, ved å legge til og trekke 300-500 kalorier fra den daglige menyen..

Kaloritelling diett, anmeldelser og resultater

Hovedtyngden av de elektroniske vurderingene av kalori dietten er generelt positive, med unntak av estimater som opprinnelig ble undervurdert når det gjelder inntak av mat energi. Det riktig beregnede kaloriinnholdet på din egen meny hjalp virkelig mange mennesker uten helseproblemer å gradvis kvitte seg med overvekt og konsolidere det oppnådde vekttapresultatet i lang tid. Av de negative aspektene ved en slik diettteknikk, kan bare behovet for daglig telling av alle kalorier som forbrukes skilles, som imidlertid blir en vane raskt nok.

  • “... Med veksten på en 4 cm plattform på 170 cm (uten den, dessverre bare 166 cm), var vekten min 87 kg. Samtidig kan du gjette hvor "flott" jeg så ut uten problemer, men inntil en viss tid plaget ikke mitt eget utseende når det gjelder overvekt. Min elskede mann likte meg slik jeg var, men for personlig lykke trengte jeg det ikke lenger. Problemer kom, som de sa, der de ikke forventet - jeg kunne ikke tenke meg et etterlengtet barn. De begynte å forstå, og det første gynekologen rådet meg til var å gå ned i vekt. På grunn av dette haster, bestemte jeg meg for å følge en kardinal diett i 50 dager (jeg vil ikke spesifisere hvilken). Hvordan jeg klarte å tåle det i en uke, vet jeg ikke engang. Jeg var konstant og utrolig sulten, sinnstilstanden min var null, magen boblet hele tiden, og hodepine fulgte meg hver dag. Jeg trodde at selv om jeg hadde gått ned i vekt med en slik undergravd helse, kunne jeg knapt bli gravid, og vendte meg derfor til en profesjonell ernæringsfysiolog, som sa en setning: "vi teller kalorier og går ned i vekt gradvis". Hans personlige kostholdsplan antok i gjennomsnitt bruk av 1500 kalorier per dag, siden jeg ikke gikk på sport (med ham var det mulig og 1800 kcal per dag). Først var det uvanlig og vanskelig å telle all maten jeg spiste, men jeg engasjerte meg veldig raskt. De første viktige resultatene dukket opp etter omtrent to uker, og etter ytterligere et par måneder ble jeg allerede fortalt at jeg begynte å se rett og slett nydelig ut. Totalt seks måneder med en slik diett, og jeg så endelig to kjære striper på testen ".
  • "... Her leser jeg noen kommentarer og bare forbauset over noen" grådige "personer for vekttap. Hvor får du slike undervurderte tall på 800 kalorier, 700 kalorier eller til og med 600 kalorier per dag. Tross alt er det allerede skadelig og farlig å spise mindre enn 1000 kalorier om dagen. Kroppen vår trenger ganske enkelt denne mengden mat for energi, som banalt støtter livet i den, og under fysisk anstrengelse kan den til og med kreve 1500-2000 kalorier. Vil du gå ned i vekt eller helt undergrave din egen helse? Hvis sistnevnte, så gå i sultestreik. Vekten vil avta utvetydig, men sammen med alt annet, inkludert ungdom og forventet levealder. Men det vil være mulig å besøke leger og klinikker oftere. Mitt råd til deg er å beregne kalorier klokt og individuelt, spesielt siden du i vår tid på Internett enkelt kan finne nøyaktige tabeller over kilokalorier i mat og kalkulatorer for å beregne kaloriinnholdet i det daglige kostholdet. Mitt eget vekttap resulterer i ni ufullstendige måneder med å følge en diett med en daglig meny i området 1400-1600 kcal var minus 14 kilo. Samtidig nektet jeg faktisk ikke min favorittmat og arrangerte til og med lastedager der jeg spiste alt. Kanskje for noen vil det ta lang tid, men uten sult og andre vanskeligheter ".
  • “… Det var en liten synd bak meg tidligere, som i min ungdom ikke ga noen problemer. Vet du, jeg elsket å skjemme meg bort med te med forskjellige søtsaker og godbiter om natten. Over tid begynte denne vanen gradvis å legge til ekstra vekt på kroppen min, generelt, og økte den fra 58 til 71 kilo. Jeg hadde ikke noe ønske om å gå på noe strengt kosthold, og derfor lette jeg etter noe enklere og mer tilfredsstillende. Dermed kom jeg over metoder for å korrigere vekt med å beregne kaloriinnholdet i det daglige kostholdet og redusere det med et visst antall kalorier, noe som lovet å løse problemet mitt uten sult og annen lidelse. Jeg visste lenge at for å gå ned i vekt er det nødvendig å forbrenne mer energi per dag enn du spiser med mat, men jeg ville på en eller annen måte ikke holde rede på alle produktene hver dag. Jeg gjorde det lettere og valgte en ferdig meny med foreskrevet diett. Det jeg likte aller best med kostholdet 1200 kalorier per dag, og selv om min egen norm var over 2000 kalorier, bestemte jeg meg for å holde meg til det. Boken "The ABC of Diets", som inneholdt en tabell over energiverdien til matprodukter og ferdige måltider, hjalp meg også. I prinsippet kokte jeg hva jeg ville, jeg prøvde bare å velge sunn mat. Jeg måtte glemme kveldste med "boller". Jeg følte meg litt ukomfortabel i løpet av den første uken, og da gikk alt som smurt. I en måned med slik ernæring kastet jeg 4,5 kg. Nå vet jeg allerede hvor vanskelig det er å gå ned i vekt, og jeg vil prøve å forhindre at det øker i fremtiden. ".
  • “... Sammen med vår trener valgte vi riktig ernæring for meg ved å telle kalorier veldig kompetent og nøye. Som det burde være, ble kaloriinnholdet i det daglige kostholdet mitt beregnet, ifølge alle indikatorer, som gjorde det mulig å holde vekten i stabil tilstand, viste det seg - 2112 kcal (2100 kcal kan vurderes). Så, i løpet av de to første ukene av dietten, reduserte de det med 400 kalorier slik at kroppen blir vant til det, og etter denne tiden med 600 kalorier (dette er på dager uten trening). Derfor startet vekttapet mitt fra 1700 kcal per dag, som jeg justerte avhengig av utført fysisk aktivitet. I gjennomsnitt fikk jeg en diett på 1500 kcal per dag, selv om jeg under intensiv trening spiste 1800-2000 kcal per dag. På råd fra trener prøvde jeg å holde rørledningen innenfor sunne grenser, slik at den ikke overstiger 500 gram per uke, men heller ikke mindre enn 300 gram. Appen til smarttelefonen "Calorie", som har et bord med produkter og en kaloriteller, hjalp veldig. Dette fortsatte i 8 måneder, og jeg vil fortelle deg at det etter et par uker ikke er vanskelig å beregne kaloriinnholdet i kostholdet ditt hver dag, selv om du trenger å ta hensyn til klasser i treningssenteret. I løpet av denne tiden minket kroppsvekten min gradvis fra 81 kg til 66 kg, men totalt sett viste det seg mer siden jeg også bygde opp muskler. I dag kan jeg enkelt holde vekten min på dagsmenyen på 2000-2100 kcal. Jeg fortsetter å telle kaloriene til alle måltider spist uten unntak, siden jeg ikke lenger kan forestille meg et annet liv, og jeg la merke til at uten slik kontroll beveger vektindikatorene seg opp. Det sier seg selv at jeg på forretningsreiser og på helligdager gjør det uten å beregne energien til produkter, og bare stole på en intuitiv ide om min egen ernæringsnorm. ”.
  • “... En gang i ungdommen min måtte jeg telle kalorier for å gå ned i vekt, fordi jeg, som mange andre jenter, ble veldig frisk, var gravid, og deretter ammende. I den nåværende internettalderen er det daglige kaloriinnholdet veldig enkelt å beregne, og i min tid klarte jeg å finne en kaloriteller bare i det daværende populære magasinet "Science and Life", faktisk, eksperimentet mitt med å returnere kroppen min til sine tidligere former begynte med det. Først av alt likte jeg kalori diettordningen for vekttap fordi det ikke var behov for å lage mat selv fra hele familien, siden det ikke var nok tid til dette i armene mine med et lite barn. For det andre var det mulig å ikke bry seg om den individuelle beregningen av den daglige ernæringsverdien på menyen, men å velge den mest egnede blant de foreslåtte ernæringsmessige diettalternativene. Riktignok var det en advarsel om at jo større kaloriunderskudd, jo vanskeligere og farligere er det å følge en diett, men jeg ville virkelig gå ned i vekt så snart som mulig. Så jeg bestemte selv et daglig energibehov i området fra 900 kalorier til 1100 kalorier, og noen ganger reduserte det til 800 kalorier per dag. Det var vanskelig nok å tåle et slikt regime, og snart følte jeg det selv. Svakhet og svimmelhet dukket opp, og stemningen var under sokkelen. Jeg kom til den konklusjonen at det er umulig å tvinge prosessen med å miste vekt så mye og er helseskadelig. Jeg gikk over til en diett med kaloriinnhold i regionen fra 1300 kcal per dag til 1500 kcal per dag, og alt ordnet seg. Jeg gikk ned ca 2-3 kg i måneden og etter 9 måneder (akkurat som en annen graviditet) gikk jeg ned 22 kg. Jeg tror fortsatt denne dietten er den beste av alle. ".
  • “... Før jeg byttet til min personlige ernæring, dablet jeg meg med en rekke dietter, noe som til slutt ga et betydelig bidrag til magesykdommene. Så, etter min mening, en kurvet student, ønsket jeg virkelig å gå ned i vekt raskt, og mine medfølende venner sa at den eneste utveien for meg ville være en diett på 1000 kalorier om dagen. På den tiden bodde jeg på en sovesal, og det var mer enn nok fritid, så jeg begynte å gå ned i vekt med all iver fra en annenårsstudent i telefonen min som ble gitt av foreldrene mine. Da visste jeg fortsatt ikke at 1000 kalorier per dag er kolossalt lite for noen organisme, og hvor mange kalorier jeg trenger generelt, jeg hadde ingen anelse om riktig andel BJU og tenkte ikke på helsen min i prinsippet. Hun spiste alt fra diettens diett (inkludert "Doshirak"), men slik at det var 1000 kalorier, og hvis hun overskred grensen, rocket hun presset presset. I et par uker kastet jeg fremdeles noen kilo, og så kom gastritt og legen foreskrev meg en videre diett og sverget samtidig vilt. Nå tror jeg at selv med bruk av riktig mat på den tiden, ville kroppen min fortsatt gjøre opprør mot slik ernæring, siden jeg ikke kunne skrive alle stoffene den trengte i tusen kalorier. Jeg anbefaler alle på det sterkeste å ikke gjøre dumme ting, men gå på sport og bare følge postulatene om riktig ernæring. Kommer ikke ut av seg selv, så slutt å google og kontakt en profesjonell ernæringsfysiolog. ".

Kostpris

Kostnaden for et diett i kalorier vil avhenge av mange faktorer, alt fra kaloriinnholdet i dietten og slutter med de økonomiske mulighetene til å gå ned i vekt. Av denne grunn er det mulig å nøyaktig beregne kostnadene ved å følge denne metoden for å miste vekt bare på individuell basis. Antagelig kan prisen på en daglig meny med slik mat starte fra 150-200 rubler.

Les Mer Om Årsakene Til Diabetes